Tavo LRT

2016.05.25 16:01

Lietuviškų braškių turguje atsiras netrukus, bet kainos nedžiugins

Lietuviškų braškių galima pradėti ieškoti nuo birželio, siūlo prekeiviai, tačiau perspėja, kad jų kaina gali siekti 10 eurų. Šiltnamiuose užaugintų lietuviškų braškių kai kur jau galima rasti, tačiau jų kaina taip pat siekia 10 eurų, LRT RADIJUI sako Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vadovas Vidas Juodsnukis ir tvirtina, kad sezonui įpusėjus kainos turėtų nukristi.

Kalvarijų turguje parduodamos braškės iš Graikijos ir Lenkijos. Kaina pas visus prekeivius panaši – 3–4 eurai už kilogramą. Prekeivių tvirtinimu, iš Graikijos atvežtų braškių tuoj nebebus, tačiau tuomet turėtų atsirasti daugiau braškių ir Lenkijos.

Anot pardavėjų, lietuviškų braškių dar nėra. Kai kurie abejoja, ar, net ir joms atsiradus, pirkėjai rinksis Lietuvoje užaugintas uogas. „Sakoma, kad kainos sieks apie 10 eurų. Kieno kišenė leis, tas ir pirks“, – teigia viena Kalvarijų turgaus prekeivė.

Kiti pastebi, kad jau dabar braškių daug, o pirkėjų mažai, nes šiuo metu parduodamos braškės dar nėra tokios saldžios, o kaina labai svyruoja. „Kaina kiekvieną dieną keičiasi. Šiandien kilogramas gali kainuoti 3,5 euro, o savaitgalį – ir 5 eurus ar 2 eurus. Tikrai neatspėsi. Viskas priklauso ir nuo orų. Jei lis, bus pigiau, nes nebus pirkėjų“, – sako kita turgaus prekeivė.

Pardavėjai pataria lietuviškų braškių pradėti ieškoti nuo birželio, tačiau perspėja, kad jų kaina iš tiesų gali siekti 10 eurų. Norintiems braškių įsigyti pigiau siūloma palaukti dar šiek tiek ilgiau – sezono vidurio, kai kainos turėtų svyruoti apie 5 eurus ar net mažiau.

Anot Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vadovo V. Juodsnukio, Lietuvos šiltnamuose užaugintų braškių jau galima rasti, tačiau dėl didelės savikainos jų kaina dabar siekia 10 eurų. Jis antrina prekeiviams – birželį natūraliai užaugintų lietuviškų braškių kaina turėtų būti mažesnė.

„Kainos išlikusios tokios pačios, kaip ir praėjusiais metais, – 8–10 eurų. Šiltnamyje auginamų braškių savikaina daug didesnė. [...] Natūraliai užaugintų uogų atsiras per ateinančias tris savaites. Kol kas jos peržiemojo normaliai. Braškių tikrai netrūks. Savikainą jau suskaičiavome – užauginti 1 kg braškių kainuoja 1,5 euro. Iš pradžių šių uogų kaina sieks 5–6 eurus, o paskui praktiškai turėtų būti apie 3–4 eurus“, – sako V. Juodsnukis.