Tavo LRT

2016.05.30 11:12

„Auksinio proto“ superfinalas: penki į pilį, vienas – į Europą

LRT.lt 2016.05.30 11:12

„Auksinio proto” superfinalinis žaidimas – žūtbūtinė proto titanų kova ir nepakartojamas reginys žiūrovams bei visiems protų mūšių aistruoliams! Tai ne futbolas – tai geriau už futbolą, nes čia visi „įvarčiai” įmušami galva! Tai – kova be taisyklių, nes „Auksinio proto” vedėjai Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas jas ima ir pakeičia, kad superfinalo dalyviams būtų dar daugiau streso, o žiūrovams – dar įdomiau!

Nenori keliauti į Estiją

Pirma gera superfinalo žinia – penki iš šešių, nelaimėjusių „Auksinio proto” titulo, taip pat keliaus. Ir nė kiek ne prasčiau nei laimėtojas – jų laukia fantastiškas savaitgalis karališkoje Panemunės pilyje. O vienas laimingasis, kuriam teks „Auksinio proto” titulas ir didysis prizas, išvyks į svajonių kelionę po šešias finaliniuose žaidimuose burtų būdu išrinktas Europos Sąjungos šalis: Rumuniją, Olandiją, Airiją, Kiprą, Belgiją ir Estiją.

Antra gera žinia ta, kad vieną iš šių šešių šalių laimėtojas galės išbraukti ir vietoj jos pasirinkti savo svajonių šalį. Paaiškėjo, kad šeši „Auksinio proto” superfinalininkai nė neabejodami išbrauktų Estiją.

Superfinalininkė – 51 metų mokytoja iš Žaslių Laimutė Dekienė vietoj Estijos norėtų keliauti į savo svajonių šalį – Portugaliją. Šią šalį vietoj Estijos taip pat rinktųsi ir 63 metų fizikas iš Vilniaus Česlovas Šimkevičius. 43 metų baldų salono vedėja iš Vilniaus Kristina Girsienė vietoj Estijos keliautų po Italiją. Vilniuje dirbanti 24 metų programinės įrangos kokybės analitikė iš Telšių Rūta Norkutė svajoja apie Ispaniją. 26 metų Akmenės mero patarėjas Tomas Martinaitis ir Vilniuje gyvenantis iš Plungės kilęs 35 metų viešųjų ryšių specialistas Giedrius Surplys svajoja apie Islandiją, nors pastaroji ir nėra Europos Sąjungos šalis, tad nei A.Valinskas, nei A. Tapinas į ją tikrai jų neveš.

Vedėjai pakeis taisykles

Taigi, antrojo „Auksinio proto” superfinale – trys vyrai ir trys moterys. Trys žemaičiai, trys aukštaičiai. Jauniausiai superfinalininkei 24-eri, vyriausiam – 63-eji. Fizikas Česlovas Šimkevičius – vienas vyriausių „Auksinio proto” žaidėjų. Kad šiai šauniai kompanijai nebūtų pernelyg linksma ir lengva, A. Valinskas ir A. Tapinas sugalvojo pakeisti žaidimo taisykles.

Pirmajame etape, kai pateikiami klausimai su trimis atsakymų variantais, klausimas bus tas pats visiems šešiems žaidėjams, bet kiekvieno atsakymas įtakos ir komandos – simbolinio trejeto – rezultatą. Tad kiekvienas žais ir už save ir už komandą – štai čia ir prasidės ne tik protų kova, o tikras karas! Bet žiūrovams – tik dar įdomiau! Įtampą studijoje, anot A. Tapino, galima kapoti kirviu!

Tačiau po šio pirmo mūšio daug aukų nebus – iš žaidimo iškris tik vienas dalyvis, surinkęs daugiausiai minusų – t. y., mažiausiai klausimų atsakęs teisingai.

Antrajame etape – penki žaidėjai ir vėl naujos taisyklės. Nes šie žaidėjai ne vienas kitam, o kiekvienas sau rinksis temą: „Gyvybė”, „Laivas”, „Augalai”, „Pinigai” ir „Lyginis-nelyginis”. Kas šįkart užkoduota po šiais penkiais žodžiais? Kuris pats sau pasirinks mirtiną ginklą ir paliks žaidimą?

Trečiajame etape pamatysime jau tik keturis žaidėjus – dvi poras, kurias galima pavadinti pirmūnais ir dvejetukininkais. Pirmūnų pora bus daugiausiai taškų antrajame etape surinkę žaidėjai, antroji pora – mažiausiai. Jie atsakinės į klausimus su keturiais atsakymų variantais. Po šio etapo laimėjusioji pora išmes vieną iš pralaimėjusiųjų dvejeto.

Superfinale – maratonas

Pagaliau prie „Auksinio proto” finišo linijos stos trys superfinalininkai, kurie „bėgs” tikrą maratoną smegenų vingiais. Nuo muzikos iki chemijos, nuo prietarų iki kulinarijos, nuo Romos iki Amerikos. A. Valinskas ir A. Tapinas juos kankins, šaipysis, linksmins, drąsins, guos ir ragins kovoti iki paskutinės akimirkos. O laimės tas, kuris superfinale surinks 10 taškų!

Galima įsivaizduoti, kokia įtampa tvyros LRT studijoje, kai rezultatas pasieks tokius skaičius: 8:9:6, po kelių akimirkų: 8:9:8... Čia jau tikrai ne futbolas! Žaidimo eiga visiškai nenuspėjama, nes įtampą didins ir prašauti pro šalį nerezultatyvūs atsakymai, tad laimėtojas kiekvieną akimirką gali būti bet kuris.

Tad kurį iš superfinalo šešeto tituluosime „Auksiniu protu 2016”? Kuris jų keliaus po Europą? Kurią Europos Sąjungos šalį, atsiprašęs kaimynės Estijos, pasirinks laimėtojas ar laimėtoja?

Prikaustantis prie televizorių ekranų it futbolo čempionatas „Auksinio proto” superfinalas – jau šį trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.