Naujienų srautas

Tavo LRT2016.05.24 15:26

Lietuviškieji Kanai: LRT transliuos „Sidabrinės gervės“ raudonojo kilimo eiseną

LRT.lt 2016.05.24 15:26

Gegužės 27-ąją jau devintą kartą bus nutiestas nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ raudonasis kilimas. Šiais metais iškilmingų apdovanojimų organizatoriai – Lietuvių kino akademija (LiKA) – pirmą kartą žiūrovus kviečia raudonojo kilimo eisenos transliaciją stebėti tiesiogiai. Tiesioginės transliacijos per LRT Kultūrą ir LRT.lt pradžia – 17.30 val.

Raudonojo kilimo šeimininkai – transliacijos vedėjai Eglė Daugėlaitė ir Richardas Jonaitis – pasitiks ir kalbins apdovanojimų svečius: šių metų nominantus, garsiausias Lietuvos kino asmenybes, renginio garbės svečius ir organizatorius. Žiūrovų laukia šiandieninio kino apžvalga, nominantų spėjimai ir prognozės.

Tradicija tapę prestižiniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ yra laukiamiausias ir iškilmingiausias metų Lietuvos kino renginys, kuriame dalyvauja žinomi aktoriai, režisieriai, prodiuseriai, kultūros, sporto ir verslo pasaulio atstovai. Apdovanojimų raudonasis kilimas – tai puiki proga susitikti su bendraminčiais, kolegomis ir pasidalinti metų rezultatais bei ateities planais.

Iškilmingos „Sidabrinė gervė“ ceremonijos organizatoriai ir apdovanojimų steigėjai LiKA šiais metais grįžta su naujovėmis ir visą Lietuvą kviečia pirmąkart ceremonijos svečių eisena raudonuoju kilimu stebėti tiesiogiai per LRT KULTŪRĄ ir portale LRT.lt. Žiūrovų lauks ne tik įspūdingai pasipuošę ceremonijos svečiai, bet ir įdomiausi pokalbiai su kino bendruomenės nariais, kino apžvalgos, netikėti klausimai, prisiminimai ir dar daug išskirtinių pokalbių.

„Klaidinga manyti, kad ant raudonojo kilimo žmonės tik apdarus demonstruoja. Raudonasis kilimas – tarsi vartai į didįjį renginį. Būtent jo zonoje vyksta svarbiausi svečių pokalbiai, mezgamos naujos pažintys, tvirtinamos senosios. Žinoma, įvaizdis taip pat labai svarbus, todėl paisydami kvietime nurodyto aprangos kodo svečiai paprasčiausiai parodo pagarbą organizatorių pastangoms sukurti šventę“, – pasakoja „Sidabrinė gervė. Raudonasis kilimas“ prodiuserė Vaida Skaisgirė.

„Kalbant apie asmenis, kuriuos kviečiame žengti raudonuoju kilimu ir gyvai stebėti vieną svarbiausių kino renginių šalyje, šiemet itin sugriežtinome tvarką. Kino renginyje norime matyti su kinu susijusius žmones – aktorius, režisierius, prodiuserius, dailininkus ir visus kitus kino pasaulyje besisukančius asmenis. Taip pat iškilius kultūros, verslo, meno, politikos, visuomenės veikėjus, kurie vienaip ar kitaip susiję su kinu. Tad šiemet turime labai griežtą sąrašą, kurio priede – ir asmenys, kurių renginyje nelaukiame. Jei jie pasirodys be kvietimo, o buvę ir tokių situacijų, bus maloniai paprašyti palikti renginį. Išimtis būtų, jei nepageidaujamas asmuo atvyktų kaip kviesto svečio antra pusė“, – pasakoja V. Skaisgirė, paklausta, ar egzistuoja šiuo metu renginių kontekste plačiai skambantis „juodasis svečių sąrašas“.

2016-ųjų „Sidabrinė gervė“ statulėles bus įteiktos jau šį penktadienį, gegužės 27 dieną, koncertų salėje „Compensa“. Į šių metų apdovanojimus pretenduoja ryškiausios Lietuvos kino žvaigždės ir filmai, kurie bus pagerbti iškilmingos ceremonijos metu. Devintoji „Sidabrinė gervė“ iškilmių ceremonija prasidės 18.30 val. Televizijos žiūrovai tiesioginę renginio transliaciją galės žiūrėti per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatorius – LiKA ir Lietuvos kino centras. Renginio globėjas – Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą