Tavo LRT

2016.05.21 18:19

Klausiate – atsakome. Kodėl orų prognozės metu LRT RADIJUJE skamba muzika?

Orų prognozę palydėti muzika tiek radijo, tiek televizijos eteryje – jau sena tradicija. Muzika ne tik paįvairina monotonišką kalbėjimą, bet ir padeda atskirti skirtingą informaciją, sako LRT RADIJO programų režisierė Daiva Sviglinskienė.

Rimas iš Kaišiadorių rajono pastebėjo, kad orų prognozės ir trumpųjų žinių LRT RADIJUJE ir TELEVIZIJOJE metu fone skamba muzika. „Man atrodo, kad kartais ši muzika būna žymiai garsesnė, nei to žmogaus, kuris kalba, balsas. Kodėl orų prognozių ir trumpųjų žinių metu skamba muzika?“ – teiraujasi jis.

„Muzika, kaip ir žodis, radijo eteryje yra svarbi ir neatsiejama dalis. Sutikite, vien kalbantis, be muzikos radijas nebūtų toks įdomus, įvairus ir patrauklus. Yra susiklosčiusi sena tradicija tiek radijuje, tiek televizijoje orų prognozę palydėti muzika, taip atskiriant ją nuo bendros informacijos“, – teigia režisierė.

Anot jos, trumposios žinios paprastai būna įsiterpusios į muzikines ar aktualijų laidas. Siekiant atskirti jas nuo laidų turinio, išryškinti ir atkreipti klausytojų dėmesį, yra naudojama speciali, tik trumposioms žinioms skirta muzika. O pagrindinės žinios yra skaitomos be muzikinio fono.