Tavo LRT

2016.05.17 18:20

Politologas: liberalų sprendimas dėl R. Šimašiaus ir E. Gentvilo nėra pats geriausias

Tai, kad Liberalų sąjūdžio lyderis bus vienas asmuo, o kitas partiją ves į Seimo rinkimus, nėra gerai, LRT RADIJUI sako Mykolo Romerio universiteto docentas Saulius Spurga. „Rinkėjai norėtų matyti tikrą lyderį, kuris ir veda partiją į rinkimus, ir jai vadovauja. Dabar yra tam tikras dualizmas. Bet suprantu, kad situacija nepatogi ir visai gero, tobulo sprendimo kaip ir nėra“, – pastebi politologas.

Liberalų sąjūdžio lyderiai sutarė, kad partijos vicepirmininkas ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius birželį dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, o vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas sieks tapti Liberalų sąjūdžio Seimo rinkimų sąrašo lyderiu. MRU docentas S. Spurga LRT RADIJUI sako, kad tokia rokiruotė pagrįsta ir tikėtina, jog R. Šimašius bus išrinktas, bet mano, kad tai nėra gerai.

Kita vertus, pripažįsta jis, rasti tobulą sprendimą šiuo atveju būtų neįmanoma. „Jei R. Šimašius, pirmas Vilniaus meras, išrinktas tiesiogiai, atsistatydintų, meru pabuvęs vos metus, ir nuviltų vilniečius, irgi būtų negerai“, – pastebi politologas.

Dar vienas svarbus aspektas, primena S. Spurga, tas, kad  E. Gentvilas, nors ir patyręs politikas, ant kurio korupcijos šešėlis nekrinta, yra susijęs su E. Masiuliu ir jo laikomas mokytoju. „Taigi situacija yra tokia, kokia yra. Bet E. Gentvilas patyręs politikas, tikrai gerbiamas ir per daug metų užsitarnavęs didelį ir visuomenės, ir partijos pasitikėjimą. Tad toks sprendimas neblogas“, – mano S. Spurga.