Naujienų srautas

Tavo LRT2016.05.17 11:09

Premjeras: padidinę išlaidas gynybai nebebūsime NATO šalių autsaideriai

Pagal lėšų skyrimą krašto apsaugos sistemai kitais metais turėtume būti pirmajame NATO šalių dešimtuke, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Anot jo, vyriausybė yra užsibrėžusi ambicingą tikslą kiekvienais metais gynybai skiriamą biudžetą padidinti po 150 mln. eurų.

Padidinus kitų metų Lietuvos gynybos biudžetą 150 mln. eurų, iš viso šiai sričiai 2017 m. būtų skirta 725 mln. eurų. Tai sudarytų 1,77 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Premjeras kol kas negali patvirtinti, ar šis siekis bus įvykdytas, nenuskriaudžiant kitų sričių.

 „Pirmiausia turime užtikrinti mūsų valstybės saugumą. Tai reiškia – žmonių saugumą. Yra priimtas sprendimas, kad kiekvienais metais mes didiname [gynybos biudžetą – LRT.lt] po 150 mln. eurų. Noriu pabrėžti, kad konkrečios biudžeto išlaidų straipsnio projekcijos dar tik rengiamos, tačiau, kaip ir sakiau, esame deklaravę siekį, kad krašto apsaugos finansavimo augimo tempai nemažėtų“, – tvirtina A. Butkevičius.

Jo tvirtinimu, tikimasi, kad kitais metais bus pasiekta numatyta suma krašto apsaugai. „Jei vertintume mūsų lėšų skyrimą krašto apsaugos sistemai tarp visų NATO šalių, tai mes jau nebūtume autsaideriai, būsime dešimtuke, jei tiek pinigų bus skirta. Vyriausybė iškėlusi šį planą kaip ambicingą. Ateinančiais metais [...] tikimės tuos rodiklius pasiekti“, – sako A. Butkevičius.

Su alkoholizmu siūlo kovoti socialine reklama ir švietimu

Veiksmingiausia priemonė, skatinant alkoholio vartojimo mažinimą, yra švietimas, įsitikinęs premjeras A. Butkevičius. Jo teigimu, didelės įtakos turi ir socialinė reklama bei kitos prevencinės priemonės.

„Tai reikia daryti šviečiant jaunimą ir bendruomenes, skatinant specialias prevencines programas, kuriant socialinę reklamą, kuri duoda didžiulį poveikį tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, mažinant alkoholio vartojimą. Taip pat manau, kad reikia įtraukti į įvairias programas alkoholį vartojusius žmones, kurie šio žalingo įpročio jau atsisakė“, – sako ministras pirmininkas.

Jo nuomone, priklausomybę išsigydę žmonės galėtų dalyvauti įvairiuose seminaruose ir konferencijose. „Tam yra visas paketas priemonių, kurias patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija balandžio 26 d. Plane patvirtintos net 54 priemones, apimančios vartojimo prevenciją, vairavimą apsvaigus, specialistų kompetencijos didinimą, paslaugų prieinamumą ir visuomenės informavimą. Tai nepaprastai svarbu ir duoda patį didžiausią poveikį“, – tikina A. Butkevičius.

Visuomenininkai Vyriausiajai rinkimų komisijai pirmadienį įteikė piliečių parašus, kad Seime būtų svarstomos alkoholį ribojančios įstatymo pataisos. Siūloma drausti alkoholio reklamą, jį pardavinėti tik specialiose parduotuvėse, vėlinti amžių, nuo kada leidžiama pirkti svaigalus.

Įvedus „Sodros“ lubas Lietuva turėtų pritraukti investuotojų

„Sodros“ įmokų lubų įvedimas būtų pirmas žingsnis, kuris reikalingas, norint į Lietuvą pritraukti daugiau investuotojų, tvirtina A. Butkevičius. Jo teigimu, tai turėtų ir daugiau teigiamos įtakos valstybei.

„Manau, kad „Sodros“ įmokų lubų įvedimas būtų pirmas žingsnis, siekiant į Lietuvą pritraukti investuotojų, kurie kurtų aukštos kvalifikacijos darbo vietas. [...] Tai leistų užtikrinti pensijų įstatymo ir socialinio draudimo įstatymo derėjimą, motyvuotų dirbti legaliai ir mokėti socialinio draudimo įmokas, o nuo jų dydžio priklausys, kokios pensijos gali tikėtis žmogus, sulaukęs senatvės pensinio amžiaus“, – nurodo premjeras.

Jo nuomone, taip pat mažėtų darbo jėgos apmokestinimas. „Tai darome per darbo pajamų apmokestinimo mažinimą, didinant neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) tiems asmenims, kurių atlyginimas siekia iki 1000 eurų. Didinsime NPD už kiekvieną vaiką, auginamą šeimose, neatsižvelgiant į šeimos turimas pajamas“, – sako premjeras.

Ministro pirmininko teigimu, įvykdžius šiuos pakeitimus, Lietuva pasirodytų pasauliui kaip aukštos kvalifikacijos darbui patraukli šalis ir tokiu atveju galėtume tikėtis, kad investuotojas sukurs daugiau geresnės kokybės darbo vietų. „Manome, kad tai padės mažinti nedarbą“, – priduria A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą