Tavo LRT

2016.05.16 20:19

Pasaulio įdomybės: atėjote į darbą be aukštakulnių – privalote persiauti

Indrė Anskaitytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2016.05.16 20:19

Vienos Londono įmonės administratorė buvo paprašyta grįžti namo, kai į darbą atėjo be aukštakulnių. 27 metų moteris atsisakė tai padaryti, argumentuodama, kad kolegos vyrai darbe neturi jų avėti. Administratorė teigė pavargstanti visą dieną būti su aukštakulniais ir lydėti į kompaniją atvykstančius svečius. „Darbdaviai nesugebėjo man paaiškinti, kaip aukštakulniai padėtų geriau atlikti savo pareigas“, – teigė moteris. Ji sukūrė peticiją, raginančią pakeisti darbo sutartis, kuriose nurodama, kad moterys privalo avėti aukštakulnius.

JAV prezidentas Barackas Obama šių metų rugpjūtį paskelbė ketinantis apsilankyti Hirošimoje. Jis taps pirmuoju einančiu pareigas Amerikos prezidentu, apsilankiusiu Hirošimoje ir vietose, kur JAV Antrojo pasaulinio karo metais numetė atominę bombą.

Nors kai kurie kritikuoja B. Obamos sprendimą apsilankyti Hirošimoje, jo administracija tvirtina, kad taip prezidentas ketina ne atsiprašyti už Amerikos veiksmus karo metais, o akcentuoti būtinybę sumažinti branduolinių ginklų skaičių pasaulyje.

***

Realiausias respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas, kuris anksčiau buvo pasiūlęs uždrausti musulmonams įvažiuoti į šalį, pareiškė, kad naujajam Londono merui padarytų išimtį.

Savaitgalį prisaikdintas naujasis Londono meras Sadiqas Khanas išreiškė nerimą, kad, jei D. Trumpas bus išrinktas prezidentu, jis negalės įvažiuoti į JAV dėl savo tikėjimo. S. Khanas, kurio tėvai yra pakistaniečiai imigrantai, tapo pirmuoju Londono meru musulmonu.

***

70 metų Indijos gyventoja pirmą kartą tapo motina. Moteris sakė nelaikanti savęs pernelyg sena motinystei. Anot indės, tik dabar jos gyvenimas tapo tikrai visavertis. Moteris pastojo po dirbtinio apvaisinimo ir susilaukė sūnaus.

***

Du mėnesius Ramiajame vandenyne dreifavęs iš Kolumbijos kilęs jūrininkas buvo jau praradęs viltį kada nors vėl pamatyti krantą, kai jį netikėtai aptiko Panamos krovininio laivo įgula. Išgelbėtas vyras keliavo valtimi kartu su trimis draugais, o sugedus varikliui, kad išgyventų, teko misti sugautomis žuvimis ir žuvėdromis.

Deja, vyro bendražygiai vandenyno platumose žuvo. Pasak vienintelio gyvo likusio kolumbiečio, jo draugai mirė jūroje ir jam atidavė savo pasus. Teigiama, kad tai, jog likusį gyvą vyrą apskritai pavyko rasti, buvo didžiulė sėkmė, mat teritorijoje, kurioje jis dreifavo, neplaukioja daug laivų.