Tavo LRT

2021.03.17 10:34

LRT eteryje – kriminalinio suomių serialo premjera

LRT.lt2021.03.17 10:34

Nuo kovo 22 d. kiekvieną pirmadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai galės stebėti kriminalinį suomių serialą „Laukiniai Vakarai prie molo“. Tam, kad į nusikaltimų pasaulį įsitraukusios šeimos istorija būtų įtaigi, serialo kūrėjai penkerius metus bendravo su Suomijos nusikaltėliais ir nagrinėjo jų padarytus nusikaltimus.

2017-aisiais pasirodęs serialas „Laukiniai Vakarai prie molo“ (Aallonmurtaja, rež. Mika Kurvinen) – itin tikroviška suomių kriminalinė drama apie šeimą, įsivėlusią į nusikalstamo pasaulio verslus. Serialo kūrėjai šį pasakojimą filmavo Rusijos pasienyje esančioje Kotkoje – miestelyje, turinčiame kriminalinį šešėlį. Siekdami į pavojingų nusikaltimų pasaulį pažvelgti ne iš pareigūnų ir tyrėjų, bet iš nusikalstamo pasaulio atstovų perspektyvos, serialo kūrėjai penkerius metus praleido domėdamiesi realiais nusikaltimais ir bendraudami su pavojingais Suomijos nusikaltėliais. Dėl įdėtų pastangų „Laukiniai Vakarai prie molo“ žiūrovams palieka realistiškos ir tiksliai išplėtotos istorijos įspūdį.

Serialo įvykių centre atsiduria Kotkoje gyvenanti Tūlos ir Upio Altonenų šeima. Šią vietą suomiai vadina Laukiniais Vakarais, kadangi čia nepaisoma įstatymų, vietiniai jau pripratę prie narkotikų verslo ir smulkų vagysčių, o šalia klesti ir nusikalstamos grupuotės, vadovaujamos rusų mafijos. Vienas kitą mylintys sutuoktiniai stengiasi likti sąžiningi ir padorūs, tačiau ilgainiui rusų banditai įtraukia Upį į prekybos žmonėmis verslą. Tūla trokšta išvykti iš šalies, gal net palikti vyrą, nuo kurio ji slepia savo įsitraukimą į nelegalių lošimų tinklą. Iškilus sunkumams, prasideda šeimos konfliktai, tad porai teks apsispręsti, kas svarbiau – likti kartu ar kovoti vienas su kitu?

Kriminalinį suomių serialą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai stebėti galės pirmadieniais, 23 val. Pirmoji serija – jau kovo 22 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt