Naujienų srautas

Tavo LRT2016.05.15 14:45

Buliai Ispanijos iždui naudingesni nei kinas

Pasirodo, buliai naudingi Ispanijos iždui – per metus už bilietus į koridą surinkti mokesčiai viršija net 45 mln. eurų. Dienraščio „El Mundo“ duomenimis, korida Ispanijai daug naudingesnė nei kinas – už kino bilietus per metus surenkama tik 27 mln. eurų, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Ispanijos verslo naujienas.

Ispanijoje nuolat verda karštos diskusijos apie tai, koks PVM turėtų būti taikomas kultūrai. 2012 m. Liaudies partija nusprendė padidinti PVM kultūrai net 13 proc. iškart – nuo 8 iki 21 proc. Tuomet kilo didžiuliai menininkų protestai, kino žmonės kaltino tuometinį Ispanijos ministrą pirmininką Mariano Rajoy, kad jis nužudė kiną. Nužudyti nenužudė, tačiau tikrai sužeidė – kino bilietų nuo 2012 m. parduodama gerokai mažiau. Toreodorai taip pat nepatenkinti – jų manymu, bilietams į koridą taikomas PVM turėtų būti sumažintas.

BVP augimą skatina turistai

Į saulėtą Ispaniją atostogauti mielai traukia visi. Būtent turistų dėka šiemet ispanai sulaukė gerų naujienų – pagaliau paspartėjo bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklio augimas. Pernai BVP išaugo daugiau nei 3 proc., ko šalis nebuvo mačiusi nuo krizės pradžios 2007 m. Ekspertai teigia, kad viena iš ekonominio augimo priežasčių – rekordinis šalyje apsilankiusių turistų skaičius. Net 68 mln. turistų pernai lankėsi Ispanijoje.

Kritika Europos Sąjungai

„Mes pjauname vištą, dedančią auksinius kiaušinius“, – taip apie ekonominio augimo stabdymą karpant biudžetą neseniai pasisakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia-Margallo. „Mes persistengėme taupydami“, – pabrėžė politikas. Tačiau tai – ne savikritika. Ispanijos užsienio reikalų ministras laido žaibus Briuselio link – pasak jo, Europos Sąjunga pastaraisiais metais buvo pernelyg griežta Ispanijos atžvilgiu.

Neseniai Briuselis paskelbė, kad ketina bausti Ispaniją 2 mlrd. eurų bauda už nepakankamai suveržtus diržus. Ispanijos iždo deficitas ir vėl viršijo numatytuosius 4 proc. BVP, o pernai jis sudarė daugiau kaip 5 proc. BVP.

Darbo rinkoje diskriminuojami vyresni žmonės

Pagyvenusiems Ispanijos bedarbiams striuka. Net pusė Ispanijoje darbo neturinčių žmonių (o tokių čia yra 20 proc.) yra vyresni nei 45 metų. Šios grupės atstovai skundžiasi, kad Ispanijos darbo rinkoje yra diskriminuojami. Pasak vyresnio amžiaus bedarbių, vos tik sužinojus jų amžių, darbo interviu iškart pakrypsta kita linkme.

„Kai supranti, kad tavęs nenori priimti į darbą dėl amžiaus, apima depresija. Graudu, kai niekas nevertina tavo patirties. Mes esame prie skurdo ribos ir bijome atsidurti gatvėje“, – sako vyresnio amžiaus bedarbių asociacijos prezidentė Maria Hila Lopez. Katalonijos vyriausybei ši asociacija yra pateikusi prašymą reguliuoti priėmimo į darbą tvarką ir susitvarkyti su vyresnio amžiaus bedarbių diskriminacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi