Naujienų srautas

Tavo LRT2016.05.10 20:13

LRT TELEVIZIJOS eteryje – filmo „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“ premjera

LRT.lt 2016.05.10 20:13

Antradienį nuo 21.00 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje ir naujienų portale LRT.lt žiūrovai galės pamatyti muzikinį dokumentinį filmą „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“. 

„Janiną Miščiukaitę-Brazaitienę pažįstu nuo 1968 m., pirmojo „Vilniaus bokštų“ konkurso. Esu apie ją nemažai rašęs, ir ne tik aš, bet ir kiti žurnalistai ją labai mylėjo, ji visuomet sulaukdavo žiniasklaidos dėmesio. Gegužės 10 d. ji būtų sulaukusi savo 68-ojo gimtadienio, ir jau 8 metus jos nėra tarp mūsų. Tačiau iš tiesų kartu su LRT TELEVIZIJA sukūrėme muzikinį-dokumentinį filmą, kad ji būtų gyva mūsų prisiminimuose“, – kalbėjo filmo scenarijaus autorius ir režisierius K. Šiaulys.

Anot muzikologo, archyvuose yra išlikę nemažai medžiagos apie J. Miščiukaitę, tačiau daug kas jau yra matyta, rodyta.

„Šiame filme yra ne tik jos muzikos, bet ir dokumentikos, jos gyvenimo fragmentų“, – sakė filmo režisierius.

Iniciatyvą sukurti filmą apie J. Miščiukaitę sveikino ir LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„Džiaugiuosi, kad filmas apie ją buvo sukurtas. Tik gaila, kad lietuviai turi tradiciją kurti filmus apie mirusius, o ne apie gyvuosius“, – jaudindamasis filmo pristatyme balandžio pabaigoje kalbėjo LRT generalinis direktorius.

Janina Miščiukaitė – nusipelniusi Lietuvos artistė, tarptautinių konkursų ir festivalių laureatė. 1998 m. už nuopelnus lietuviškai muzikinei kultūrai ir pasiekimus tarptautiniuose konkursuose Respublikos Prezidento dekretu apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Pagrindinis ir svarbiausias J. Miščiukaitės muzikinio gyvenimo ugdytojas ir formuotojas buvo kompozitorius, pedagogas, dirigentas Mindaugas Tamošiūnas. M. Tamošiūno ir J. Miščiukaitės kūrybinė draugystė, trukusi 20 metų, atsispindi ir naujajame filme.

Kino juostoje apie J. Miščiukaitės gyvenimą ir kūrybą kalba kompozitorius L. Vilkončius, buvęs kultūros ministras L. Šepetys, sutuoktinis R. Brazaitis, sūnus M. Brazaitis, buvusi LRT diktorė ir renginių vedėja Sigita Stankevičiūtė, M. Tamošiūno muzikinių projektų dalyviai V. Petrušonis, Viktoras Malinauskas, V. Frankonis, Rusijos Federacijos nusipelnęs artistas Borisas Moisejevas.

Dokumentinio muzikinio filmo „Janina Miščiukaitė. Gyvenimas dainoje“ scenarijaus autorius ir režisierius – Kazimieras Šiaulys. Montažo režisierė – Ramunė Pundytė. Operatoriai – Egidijus Povilaitis ir Arūnas Kavaliauskas. Filme panaudoti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyvai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą