Tavo LRT

2016.05.09 17:35

Savaitgalį žurnalistai varžėsi regatoje

LRT.lt 2016.05.09 17:35

Šeštadienį Kauno mariose startavusioje ASUS RS-280 jachtų klasės taurėje sezoną pergalingai pradėjo jachtos „Barta“ (kpt. Simonas Steponavičius) įgula, laimėjusi abu tos dienos plaukimus. Antroje ir trečioje vietose liko kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-AG Baltic“ bei Gintaro Kažemėkaičio vadovaujama „Presto“ komandos. Kartu tądien startavo ir jau greitai dešimtmetį švęsianti Žurnalistų regata.

Pirmųjų sezono varžybų metu oras buvo puikus, tačiau ne itin buriuotojiškas – dėl silpno vėjo teko atidėti startą, rašoma pranešime spaudai.

„Vėjo iš tiesų trūko, tad startą galėjome duoti tik įdienojus. Tačiau net ir tada buriuotojai negalėjo atsipalaiduoti – kaip ir visad Kauno mariose vėjas buvo labai nepastovus ir permainingas. Pirmo plaukimo metu vėjo dar užteko, antrojo – kartais jis nukrisdavo beveik iki nulio. Galima sakyti, kad loterijos šiose varžybose buvo. Tačiau net ir loterijoje buriavime dažniau laimi patirties turintys lyderiai“,- teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Pirmo plaukimo pradžioje į priekį išsiveržė klasės lydere laikoma „Arabela-AG Baltic“ įgula. Savo pranašumą ši įgula išlaikė iki antrosios plaukimo pusės, tačiau prieš pat finišą buvo priversta nusileisti ją vos penkiomis sekundėmis aplenkusiai jachtai „Barta“. Trečioje vietoje liko kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujama „Raganosis-Eltel“ įgula.

Antrojo plaukimo metu dėl pirmosios vietos aktyviai kovojo trys įgulos – „Presto“, „Arabela-AG Baltic“ ir „Barta“. Po įtemptos kovos finišo liniją pirmoji kirto „Bartos“ įgula, už savęs palikdama „Presto“ ir „Arabela-AG Baltic“ komandas.

Trečias ir ketvirtas šeštadienio startai buvo duoti Žurnalistų regatos „Volfas Engelman Pasaulio skonių“ etapui. Pirmąją vietą abejuose plaukimuose iškovojo „Verslo žinių“ komanda su jachta „Hornas“ (kpt. Šarūnas Abraitis). Bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užėmė „Vėjo!3“ komanda su jachta „Raganosis-Eltel“, trečiojoje liko „Lietuvos ryto“ įgula su jachta „Arabela-AG Baltic“.

Antrasis ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etapas vyks gegužės 14-15 dienomis. Šiais metais, kaip ir praėjusiais, RS-280 jachtų klasei priklausančios jachtos varžysis ne tik ASUS  RS-280 taurėje, bet ir „Match Race“ varžybose, Kurių marių regatoje ir „LR čempionate“, o visų šių keturių varžbybų rezultatai bus skaičiuojami sprendžiant, kam iš RS-280 įgulų atiteks „Grand Prix“ apdovanojimas.

Po pirmojo etapo ASUS RS-280 jachtos bendroje įskaitoje išsidėsto tokia tvarka:

 1. „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) – 2 baudos taškai
 2. „Arabela-AG Baltic“ (kpt. R. Šiugždinis) – 5 baudos taškai
 3. „Presto“ (kpt. G. Kažemėkaitis) – 6 baudos taškai
 4. „Raganosis-Eltel“ (kpt. S. Pajarskas) – 7 baudos taškai
 5. „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis) – 10 baudos taškų
 6. „Verdenė plius“ (kpt. G. Lukoševičius) – 12 baudos taškų
 7. „Alfeta“ (kpt. R. Sakalauskas) – 14 baudos taškų
 8. „Levante“ (kpt. M. Kavaliauskas) – 17 baudos taškų
 9. „Bora Bora“ (kpt. G. Sirvydas) – 17 baudos taškų

Po „Volfas Engelman Pasaulio skonių“ etapo Žurnalistų regatos dalyvių pozicijos išsidėsto taip:

 1. „Verslo žinių“ komanda su jachta „Hornas“ (kpt. Š. Abraitis) – 2 baudos taškai
 2. „Vėjo!3“ komanda su jachta „Raganosis-Eltel“ (kpt. S. Pajarskas) – 5 baudos taškai
 3. „Lietuvos ryto“ komanda su jachta „Arabela-AG Baltic“ (kpt. R. Šiugždinis) – 5 baudos taškai
 4. „LNK“ komanda su jachta „Levante“ (kpt. M. Kavaliauskas) – 8 baudos taškai
 5. „Delfi“ komanda su jahcta „Presto“ (kpt. G. Kažemėkaitis) – 11 baudos taškų
 6. „TV3“ komanda su jachta „Alfeta“ (kpt. R. Sakalauskas) – 12 baudos taškų
 7. „15min.lt“ komanda su jachta „Barta“ (kpt. S. Steponavičius) – 13 baudos taškų
 8. „LRT“ komanda su jachta „Bora Bora“ (kpt. G. Sirvydas) – 16 baudos taškų