Tavo LRT

2016.05.10 10:32

Pasaulio įdomybės – „Gucci“ atsiprašė Honkongo laidotuvių reikmenų parduotuvių

Vita Ličytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2016.05.10 10:32

Italijos mados namai „Gucci“ atsiprašė Honkongo laidotuvių reikmenų parduotuvių savininkų dėl praėjusį mėnesį pareikštų kaltinimų naudojant į jos prekes panašias popierines kopijas, kurios naudojamos kaip aukos mirusiems.

Honkonge gyvuoja tradicija pirkti popierines įvairių daiktų, kurių esą gali prireikti pomirtiniame gyvenime, imitacijas. Per laidotuvių ceremoniją jos sudeginamos. Mieste klesti tokias prekes parduodančios parduotuvės, kuriose galima nusipirkti ne tik popierinę „Gucci“ rankinę, „iPhone“ telefoną ir dantų protezus, bet ir automobilį su vairuotoju ar net popierinį dvarą.

Prieš keturis dešimtmečius Honkonge atidarę pirmąsias parduotuves „Gucci“ mados namų atstovai atsiprašė, jei dėl kaltinimų ką nors įžeidė. Jie teigė gerbiantys vietos tradiciją.

***

Turkijos premjeras Ahmet Davutoglu pranešė, kad artimiausiu metu pasitrauks iš premjero pareigų. Analitikai teigia, kad šalies vyriausybės vadovas neatlaikė prezidento Recepo Tayyipo Erdogano spaudimo.

Pastaruoju metu pasirodė nemažai pranešimų apie tarp šių dviejų politikų tvyrančius nesutarimus dėl svarbių politikos sričių. Premjeras aktyviai palaikė susitarimą su Europos Sąjunga, kuriuo siekiama pažaboti migrantų srautą į bendriją, tačiau prezidentas nerodė suinteresuotumo šia sutartimi.

A. Davutoglu sakė, jog nėra reikalo skubėti įgyvendinti R. T. Erdogano siekio Turkijoje sukurti prezidentinę sistemą – tai prezidento globojamas projektas, kuris neabejotinai susilpnintų A. Davutoglu pozicijas. Jis taip pat surėmė ietis su R. T. Erdoganu dėl ikiteisminio kardomojo kalinimo taikymo žurnalistams.

***

Dėl Kanados vakaruose įsiplieskusių miško gaisrų iš dalies Albertinos provincijos teritorijų teko evakuotis daugiau nei 88 tūkst. žmonių. Tai viena didžiausių evakuacijų Kanados istorijoje.

Per Fort Makmario mieste siaučiančius miško gaisrus sudegė mažiausiai pusantro tūkstančio gyvenamųjų namų ir kitų statinių. Regiono priešgaisrinės tarnybos duomenimis, ugnis apėmė daugiau kaip 10 tūkst. ha teritoriją. Plisti gaisrams padeda karšti orai – temperatūra siekia apie 32 laipsnius Celsijaus ir vyrauja stiprus vėjas.

***

JAV nacionalinis sveikatos statistikos centras skelbia, kad per praėjusius metus nuo šaunamojo ginklo šalyje žuvo daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Užfiksuota 30 atvejų, kai dėl neatsargaus elgesio su ginklu penkerių ar mažesni vaikai mirtinai sužeidžia kitus arba save. Vien per šių metų paskutinę balandžio savaitę dėl neatsakingo ginklo laikymo JAV nusišovė keturi mažamečiai. Milvokio valstijoje dvejų metų vaikas nušovė savo motiną kai ši vairavo.

***

Italijos Aukščiausiasis Teismas pripažino – jei skurdžiai gyvenantis ir alkanas žmogus pavagia maisto, tai neturi būti laikoma nusikaltimu, rašo „The Telegraph“.

Anot teismo, jeigu iš parduotuvės nesusimokėjus pasiimama maisto iš būtinybės – didelio skurdo ir alkio – už tai bausti nereikėtų. Neįprastas sprendimas priimtas byloje dėl benamio, kuris 2011 m. mėgino pavogti du gabalėlius sūrio ir pakuotę dešrelių Genujoje. Šie produktai tuomet kainavo 4 eurus.

***

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) moteris nuteista už tai, kad internete bandė parduoti savo vaiką. 20 metų moteris buvo nuteista trejų metų namų arešto bausme.

Už savo 19 mėnesių kūdikį ji prašė beveik 300 eurų arba 5 tūkst. PAR randų. Moteris teigia, kad tokių veiksmų ji ėmėsi po to, kai jos buvęs vyras nustojo mokėti alimentus. Teismas pripažino, kad moters situacija buvo sudėtinga, todėl jai skyrė švelnesnę bausmę, nei būtų skirta už prekybą žmonėmis.

***

Mokslininkai sako nustatę beveik galutinį krūties vėžį sukeliančių genetinių pakitimų vaizdą. Žurnale „Nature“ paskelbta studija gali prisidėti prie naujų vaistų nuo šios ligos kūrimo.

Norėdami nustatyti vėžio priežastis, tyrėjai turi suprasti, kokie pakitimai įvyksta žmogaus DNR ir kaip šie pakitimai sveikus audinius paverčia vėžiniais. Mokslininkai sako nustatę 93 genų rinkinius, kurių pakitimai sukelia auglius.

Dalis šių genų rinkinių buvo nustatyti jau anksčiau, tačiau dabar visa turima informacija bei nauji atradimai sudėti į visumą. Tarptautinė mokslininkų komanda ištyrė 560 krūties vėžio atvejų ir išstudijavo apie 3 mlrd. genetinio kodo žymenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.