Tavo LRT

2016.05.08 15:22

„90 dainų – 90 legendų“ dainą vaikams atliko ir A. Tapinas

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.05.08 15:22

LRT TELEVIZIJOS muzikinis projektas „90 dainų – 90 legendų“ šįkart kviečia prisiminti radijo ir televizijos laideles, skirtas vaikams. Didžiojoje studijoje viešėję šių laidų personažai ne tik pasakojo apie nuotykius, patirtus filmavimų metu, bet ir atliko kadaise dainuotas vaikiškas dainas. Meškučio Dakučio personažą prieš kelis dešimtmečius kūrusi Donalda Meiželytė LRT Didžiojoje studijoje atliko laidoje skambėjusią dainą, o prie pritariančiųjų vokalistų netikėtai prisijungė kartu su Egle Daugėlaite laidą vedantis Andrius Tapinas.

 „1969 m. pradėjau dirbti radijo diktore, apie televiziją negalvojau. Ir tik vėliau mane pakvietė vesti laidą vaikams televizijoje. Turiu pasakyti, kad „Labanakt vaikučiams“ buvo ne tik mano nuopelnas – aš buvau tik vedėja, o didžiulę pagarbą reikėtų atiduoti tos laidos redaktoriams. Jie buvo žmonės, kurie skaitė vaikų laiškus, į juos atsakinėjo.

Dabar jau pati rengiu ir vedu laidą vaikams, ir galiu pasakyti, kad jiems visuomet įdomūs paprasčiausi dalykai – jie piešia savo draugus, šeimą, rašo pačius paprasčiausius laiškus apie tai, kokią knygą skaito, kuo domisi“, – kalbėjo Tetos Betos vardu geriau žinoma ilgametė LRT darbuotoja Bernadeta Lukošiūtė.

Laidoje viešėję „Keistuolių teatro“ nariai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Sigutis Jačėnas prisiminė, jog pirmoji „Keistuolių teatro“ susibūrimo vieta buvo LRT studijoje.

„Mus pakvietė į laidą „Labanakt vaikučiams“, pasiūlėme laidą paįvairinti dainomis, suvaidintomis pasakomis. Ilgai kūrėme pavadinimą teatrui, kol supratome, kad viską darome keistai. Dėl to ir pasivadinome keistuoliais“, – sakė I. Balsytė. Ji kartu su kitais „keistuoliais“ atliko dainas „Mėlynas autobusiukas“, „Varna Albertina“ ir „Australija“.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

„Keistuolių teatro“ lyderę puikiai prisimena ir „90 dainų – 90 legendų“ dainininkė Rūta Ščiogolevaitė. „Pati užaugau labiau akademiškoje aplinkoje, mano mama trisdešimt metų dainuoja viename chore. Augau matydama ne personažus, o profesiją. Ilona Balsytė man buvo tikra ikona, ne vaikystės personažas, o sektinas pavyzdys.

O už visas savo išsipildžiusias profesines svajones esu dėkinga Lietuvos radijui ir televizijai. Mano karjera prasidėjo laidoje „Muzikinis viešbutis“. Tai buvo laida, kurioje duodavo šansą pasirodyti jauniems atlikėjams. Man labai pasisekė, laidoje pasirodžiau būdama vos penkiolikos“, – prisimena dainininkė.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Laidoje kalbėjo ir buvęs personažas Meškutis Dakutis – D. Meiželytė. Ji 1996 m. Lietuvos televizijoje pradėjo dirbti su kitais personažais – profesoriumi Knysliu ir korespondentu Gustavu.

„Kartu su kitais studentais dirbau radijuje ir man dažnai sakydavo, kad man gerai pavyksta parodijuoti balsus. Taip nusprendžiau vesti laidą vaikams „Meškutis Dakutis“.

Be to, prieš 20 metų dirbau ir laidelėje „Labas rytas suraitytas“.  Turiu pasakyti, kad tuo metu buvo nemažai kokybiškų ir gerų laidų vaikams“, – pasakojo ji.

Po dvidešimties metų pertraukos D. Meiželytė Didžiojoje LRT studijoje atliko „Meškučio Dakučio“ dainelę. Jai talkino ir netikėjai prie pritariančiųjų vokalistų prisijungęs laidos vedėjas A. Tapinas.

Daugiau filmavimo akimirkų – LRT.lt galerijoje.