Tavo LRT

2021.03.05 11:19

Laidoje „Euromaxx“ – giliausias pasaulio baseinas, sproginėjantys tortai ir kitos įdomybės

LRT.lt2021.03.05 11:19

Pasaulis kupinas įdomybių ir kiekvieną savaitę laida „Euromaxx“ supažindina su išskirtiniais reiškiniais, kūrybiniais projektais ir neeilinėmis asmenybėmis. Visus laidos reportažus vienija aistra svajoti ir siekis įgyvendinti beprotiškiausias svajones.

Praeitų metų lapkričio mėnesį Lenkijoje, netoli Varšuvos, buvo atidarytas naujas baseinas, kurio gylis – 45,4 m, vandens talpa – 8 tūkst. kubinių metrų. Jame yra povandeninių urvų ir net nuskendusio laivo nuolaužų. Tai – puikus nardytojų mokymo centras ir puiki vieta tiesiog praleisti laisvalaikį.

Specialiai sukonstruotame stikliniame tunelyje visiškai saugiai ir „sausai“ galima stebėti kitus nardytojus. Tunelis įrengtas penkių metrų gylyje ir yra net 20-ies metrų ilgio. Plokšti paviršiai neiškreipia vandenyje matomo vaizdo. Lankytojai jaučiasi tarsi vaikščiodami akvariume.

Tai – giliausias pasaulyje baseinas. Ankstesnis rekordas priklausė Italijos baseinui, kurio gylis 42,15 m. Dar po kelių metų giliausio baseno savininke rengiasi tapti Jungtinė Karalystė. Čia planuojama atidaryti 50 m gylio baseiną, tačiau pastarasis bus naudojamas tik moksliniams tyrimams.

Laidoje laukia ir išskirtinė pažintis su automobilų kūrėju Franku Rinderknechtu. Jis – Guinesso rekordo savininkas, įvykdęs „greičiausią kelionę judriausiu keliu“. Savo sukonstruotu automobiliu-amfibija „Rinspeed Splash“ jis perplaukė Lamanšą per 193 minutes. Nors automobilis vandenyje išvysto 80 km/val greitį, dar greičiau įveikti 36 km atstumą sutrukdė perdėm apkrautas vandens kelias.

Nuo įprastos amfibijų konstrukcijos Franko Rinderknechto „Splash“ skiriasi tuo, kad jis plaukia ne kaip valtis, o čiuožia vandens paviršiumi. Automobilių kūrėjo pasiekimų sąraše yra dar vienas vandens automobilis: „Skuba“ gali važiuoti po vandeniu. Frankas Rinderknechtas savo kūriniais siekia skatinti žmones svajoti.

Stefanas Diezas, pelnęs įtakingiausio Vokietijos pramoninio dizainerio įvertinimą, kurdamas laikosi vienos taisyklės: mąstyti ne pagal taisykles. Jam geras dizainas prilygsta akrobatikai, kai sudėtingiausi triukai atliekami elegantiškai ir lengvai. Viskas nuo šviestuvų, baldų iki stalo įrankių, dizainerio dirbtuvėje stebina funkcionalumu.

Ispanų konditeris Christianas Escribà pristato savo kuriamus fantastiškus desertus. Jį išgarsino į instagramą įkelti filmukai su sprogstančiai tortais. „Kaskart veiduose pamatęs nuostabą ir susižavėjimą, suprantu, kad dirbu dėl tokių akimirkų. Būtent tada jaučiuosiu laimingas“, – šypsosi konditerijos meistras.

„Euromaxx“ laidą, įkvepiančią svajoti, pokštauti ir būti laimingais, įsijunkite šeštadieniais 14 val. per LRT PLIUS ir mėgaukitės dar viena nekasdienio gyvenimo porcija. Visas „Euromaxx“ laidas jums patogiu metu rasite ir LRT mediatekoje.