Tavo LRT

2021.03.05 09:59

Speciali LRT programa, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

LRT.lt2021.03.05 09:59

Šiais metais 31-ąjį kartą minėsime Kovo 11-ąją – Nepriklausomybės atkūrimą. Šią svarbią sukaktį LRT kviečia švęsti kartu. LRT parengtoje programoje – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai, dokumentiniai filmai apie laisvę, gyvenimą nukritus „geležinei uždangai“, specialios laidos, pokalbiai ir muzikinė programa.

LRT TELEVIZIJA kovo 11-ąją kvies švęsti su naujais lietuviškais filmais. 15.25 val. lauks režisieriaus Armo Rudaičio dokumentinio filmo „Laisvės vaikai“ premjera. Tai – jaudinanti istorija apie dešimtmečio berniuko Tado ir jo tėčio Igno Minioto kelionę aplink pasaulį.

Per šią kelionę jie su Lietuvos vėliava aplankė daugiau nei 20 lietuvių bendruomenių visame pasaulyje ir pirmieji įveikė buriuotojų kapinynu vadinamą Horno rago iškyšulį. Jachta tapo berniuko drauge, gabenusia jį į vandenynų bangas, kai jis mėgino suvokti, kas yra tikroji laisvė. A. Rudaičio naujausias dokumentinis filmas „Laisvės vaikai“ – tai didelis nuotykis ir nostalgiškas sugrįžimas į laikotarpį, kai buvo ką tik atgauta Lietuvos nepriklausomybė.

O vakare kvies pasižiūrėti koncertą „Nepiklausomybės laikas“ iš Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, per kurį signatarai prisimins visiems Lietuvos žmonėms svarbią datą, skambės Lietuvos žmonėms gerai žinomos, tautą įkvepiančios dainos, įteiktos Valstybės Nepriklausomybės stipendijos.

LRT PLIUS taip pat transliuos specialiai šiai dienai atrinktas „Knygų savaitės“ renginio programas. Pirmiausia žiūrovus pakvies pasiklausyti politologo Mažvydo Jastramskio knygos apie prezidento instituciją nepriklausomoje Lietuvoje „Mums reikia vado?“ pristatymą-diskusiją. O vėliau ir rašytojų Kristinos Sabaliauskaitės ir Nobelio literatūros premijos laureatės Olgos Tokarczuk pokalbio.

LRT RADIJO žurnalistai pakvies pasiklausyti pokalbių su pasaulio lietuviais projekte „Keturi milijonai“: lietuvių gyvenimo istorijos, aktualijos, kaip jie mato Lietuvą ir kokio palaikymo iš gimtinės jiems reikia.

LRT KLASIKOS klausytojams šventinę dieną skambės muzika iš „Klasikos koncertų salės“. Lietuvių kompozitorių naujausi kūriniai ir premjeros iš šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ ir koncertų, skirtų lietuvių autorių kūrybai.

LRT TELEVIZIJA

Kovo 11 d., ketvirtadienis

11.00 val. Dokumentinė apybraiža „Deganti vasara: 1988-ieji”. Režisierė Viktorija Zavictanovič.

12.00 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimas. Vaizdo įrašas su vertimu į gestų kalbą.

12.30 val. Šv. Mišių Vilniaus arkikatedroje bazilikoje tiesioginė transliacija.

15.25 val. Dokumentinio filmo „Laisvės vaikai“ premjera. Režisierius Armas Rudaitis, 2020 m.

16.30 val. speciali laida „Įdomiosios pamokos“ su Lietuvos nepriklausomybės akto signataru Algirdu Kumža ir laisvės šaukliu Sauliumi Urbonavičiumi-Samu. Bus paskelbti akcijos „Laiškas istorijai“ finalininkai, kuriuos pasveikins LR Prezidentas Gitanas Nausėda. (su vertimu į gestų kalbą).

18.30 val. Vaidybinis kino filmas, drama „Gimtinė“. 2019 m. Režisierius Tomas Vengris. Filmą po parodymo LRT TELEVIZIJOJE bus galima peržiūrėti ir LRT.lt mediatekoje.

21.00 val. „Nepriklausomybės laikas” – minėjimas-koncertas Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Vaizdo įrašas su vertimu į gestų kalbą. Ved. Giedrius Masalskis. Atlikėjai: Neda, Karina Krysko, Bjelle, Jeronimas Milius, Justinas Lapatinskas, Lina Rastokaitė, Petras Vyšniauskas, Pushaz ir kt.

LRT PLIUS

Kovo 11 d., ketvirtadienis

10.15 val. dokumentinis filmas „Pareiga tiesiai“ apie signatarą Vladą Terlecką. Režisierė Agnė Marcinkevičiūtė.

13.45 val. „Knygų savaitė“. Politologo Mažvydo Jastramskio knygos apie prezidento instituciją nepriklausomoje Lietuvoje „Mums reikia vado?“ pristatymas-diskusija. Dalyvaus M. Jastramskis, Paulius Ambrazevičius, Rita Miliūtė.

14.45 val. dokumentinio filmo apie Kovo 11-osios Akto signatarę, rašytoją Vidmantę Jasukaitytę premjera „Stovinčioji ant tilto“. Režisierė Dali Rust.

16.00 val. „Knygų savaitė“. Rašytojų Kristinos Sabaliauskaitės ir Nobelio literatūros premijos laureatės Olgos Tokarczuk pokalbis.

18 val. Kovo 11-osios koncertas iš Klaipėdos.

19.15 val. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro šventinis koncertas. Vaizdo įrašas.

21.00 val. Amilcare Ponchielli. Opera „Lietuviai“ Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

LRT RADIJAS

Kovo 9 d., antradienis

18.12 val. „Vardan tos“: ką Kovo 11-oji diena reiškia būsimiems Lietuvos karininkams? Ką jaunajai šalies kartai reiškia laisvė ir atsakomybė savo šaliai? Ved. Luka Sinevičienė.

Kovo 11 d., ketvirtadienis

07.05 val. „Ryto garsuose“ skambės pokalbiai apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Ved. Edvardas Kubilius.

10.05 val. laidoje „10–12“ skambės projekto „Keturi milijonai“ pokalbiai su pasaulio lietuviais. Ved. Giedrė Čiužaitė.

12.00 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje.

17.05 val. „Radijo dokumentika. Kaip vakar. Turtas“ – trumpos istorijos apie laisvę.

19.05 val. „Radijo dokumentika. Kaip vakar. Kelionės“ – trumpos istorijos apie laisvę.

21.00 val. šventinis koncertas „Nepriklausomybės laikas”, skirtas Kovo 11-ajai paminėti. Įrašo transliacija iš Lietuvos Respublikos Seimo. Ved. Giedrius Masalskis. Atlikėjai: Neda, Karina Krysko, Bjelle, Jeronimas Milius, Justinas Lapatinskas, Lina Rastokaitė, Petras Vyšniauskas, Pushaz ir kt.

LRT KLASIKA

Kovo 10 d., trečiadienis

15.05 val. „Homo Cultus“. Istoriko teritorija. Kovo 11-osios epocha, atmintis, istorija ir magiška dokumentika, pokalbis su Rimantu Kmita. Ved. Aurimas Švedas.

Kovo 11 d., ketvirtadienis

10.05 val. „Garso ekspedicija“. (Ne)žaidimai fortepijonui. Mykolo ir Motiejaus Bazarų lietuvių kompozitorių fortepijoniniai duetai naujame CD. Ved. Rasa Murauskaitė.

11.05 val. „Pirmas sakinys“. Julius Sasnauskas – apie laisvę ir literatūrą. Ved. Mindaugas Nastaravičius ir Tomas Vaiseta.

16.05 val. „Pakeliui su klasika“. Šventinė laida Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir projekto „Keturi milijonai“ pristatymas. Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė.

19.00 val. „Klasikos koncertų salė“. Lietuvių kompozitorių naujausi kūriniai ir premjeros iš šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalio „Muzikos ruduo“ ir koncertų, skirtų lietuvių autorių kūrybai. Atlikėjai ansamblis „Synaesthesis“, Klaipėdos kamerinis orkestras ir fortepijoninis trio „Fort Vio“. Dirigentai Karolis Variakojis ir Vytautas Lukočius. Programoje Justinos Šikšnelytės, Žibuoklės Martinaitytės, Dianos Čemerytės, Lino Balto, Rūtos Vitkauskaitės, Egidijos Medekšaitės, Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio ir Fausto Latėno kūriniai.

22.10 val. „Euroradijo koncertas“. Ludwigo van Beethoveno Simfoniją Nr. 9 d-moll („Su choru“) atlieka Regine Hangler (sopranas), Tanja Ariane Baumgartner (mecosopranas), Robert Dean Smith (tenoras), Ludovic Tézier (baritonas), Prancūzijos radijo choras ir filharmonijos orkestras. Diriguoja Marek Janowski. Įrašas iš Paryžiaus.