Tavo LRT

2021.03.02 11:22

LRT kino gidas: mistiška pavasario pradžia su abejingų nepaliekančiais filmais

LRT.lt2021.03.02 11:22

Pirmą pavasario savaitę LRT kino gidas rekomenduoja juostas, pakylėjančias virš kasdienybės: penktadienį laukia „Raganos medžioklė“ ir žvilgsnis į žmogų kosmoso platybėje – juosta „Gyvenimas aukštybėse“. Mistikos vakarą su trilerio prieskoniu dovanos prancūziška „Elito kino“ juosta. LRT PLIUS žiūrovai pavasarį pasitiks su lenkų kino ciklu, kurį pradės A. Wajdos filmai.

Ketvirtadienis, kovo 4 d.

Už geriausią režisūrą tarptautiniame Kanų kino festivalyje apdovanota prancūziška juosta „Asmeninė pirkėja“ (Personal Shopper, rež. Olivier Assayas, 2016) su Kristen Stewart – LRT PLIUS „Elito kine“.

Filme pasakojama apie Paryžiuje gyvenančią amerikietę Morin, kuri dirba kaprizingos vokiečių manekenės Kiros asmenine pirkėja ir asistente. Subtilaus skonio mergina parenka aukštosios mados drabužius ir aksesuarus, kuriais pasipuošusi Kira pasirodo įvairiuose renginiuose. Nors tai atrodo kaip malonus ir gerai apmokamas darbas, merginos gyvenimas – nepaprastai dramatiškas.

Morin dažnai lankosi užmiesčio name, kuriame prieš tris mėnesius mirė jos mylimas brolis dvynys. Dar iki tragedijos jie abu buvo sutarę, kad pirmas numiręs duos likusiam gyvam ženklą, tad mergina tikisi sulaukti žinutės iš anapus. Vieną dieną Morin gauna SMS iš tariamo brolio, bet vėliau paaiškėja, kad tai – jos ryšiais pasinaudoti tenorintis apgavikas. Vis dėlto brolio vaiduoklis duoda žinią ir, suėmus sukčių, Morin nutaria su juo susitikti...

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą su trilerio prieskoniu pristatys kino prodiuseris Stasys Baltakis. Įsijunkite 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, kovo 5 d.

Kiek vėliau ne įprastai, 22.45 val., Europos kino rubrikoje prasideda LRT PLIUS pavasaris su lenkų kinu. Kiekvieną penktadienį iki pat gegužės vidurio šioje rubrikoje lauks lenkų kinas: Andrzejaus Wajdos filmų retrospektyva ir 21 amžiaus režisierių darbai.

Ciklą šį penktadienį pradės 1970-aisiais pasirodžiusi drama „Beržynas“ (Brzezina, rež. Andrzej Wajda, 1970) – lyriškas ir plastiškas kamerinis šedevras iš bene sėkmingiausio Andžejaus Waidos kūrybos laikotarpio. Filme pasakojama apie sudėtingus dviejų brolių tarpusavio santykius ir jų meilę vienai moteriai.

Juosta nukelia į miško apsuptą namą, kuriame gyvena girininkas Boleslavas, kurio būtį visiškai pakeičia žmonos mirtis. Tik šalia esančios duktė Ola ir šeimininkė Malina rūpinasi, kad vyras netaptų atsiskyrėliu. Vieną dieną Boleslavą aplanko brolis Stanislavas. Jis, nors sunkiai serga džiova, atvyksta iš užsienio. Brolis žino, kad netrukus mirs, tačiau trokšta iki paskutinės akimirkos džiaugtis gyvenimu. Brolio susižavėjimas pasaulio grožiu ir dirbtinai triukšmingas gyvenimo būdas vis labiau erzina, bet kartu ir prikelia skausmo užslopintą Boleslavą. Deja, netrukus Stasas miršta...

Filmą 30 dienų po parodymo per LRT PLIUS pažiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Vėlyvą penktadienio vakarą, 23.30 val., LRT TELEVIZIJA rodys istorinį nuotykių filmą „Raganos medžioklė“ (The Witch and the Believer, rež. Sebastian Mattukat, 2019).
Filmo veiksmas vyksta 1699-aisiais, Osmanų imperijai siaubiant Europą.

Daugybė žmonių gyvena skurde, badauja ir tiki siaubingais prietarais. Patekęs į nelaisvę osmanų karys Tahiras verčiamas priimti krikštą ir tik vietinė žiniuonė jaunoji Katarina, gydanti aplinkinius žmones, bando apginti vaikiną. Netrukus ji pati apkaltinama derliaus sunaikinimu, paskelbiama ragana ir nuteisiama mirties bausme. Šįkart Tahiras bando ją gelbėti, deja, nesėkmingai – abu jaunuoliai nuteisiami sudeginti ant laužo. Susieti vieno likimo, Tahiras ir Katarina suvienija jėgas ir bando pabėgti.

Dar 30 dienų po filmo parodymo televizijoje jį galėsite peržiūrėti LRT.lt mediatekoje.

Jau po vidurnakčio penktadienio filmų maratoną tęs fantastinė drama „Gyvenimas aukštybėse“ (High Life, rež. Claire Denis, 2018). Tai – juosta, tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje pelniusi FIPRESCI apdovanojimą. Joje vaidmenis sukūrė aktoriai Juliette Binoche ir Robert Pattinson.

Filmas pakylėja į nepaprastą erdvę – kosmosą už Saulės sistemos ribų. Čia kalinių įgulai suteikiama proga atpirkti savo nuodėmes – jie siunčiami misijai į juodąją skylę, esančią arčiausiai Žemės.

Atsiskyrėlis Montė laikosi griežtos disciplinos, kad apsaugotų save ir kitus nuo aistros, tačiau ribota erdvė, iš kurios nėra pabėgimo, skatina smurtą, aistras ir sekso troškimą. Netrukus įgulos narė ima lauktis ir Montė tampa kūdikio tėvu. Laikui bėgant, įgulos gretos po truputį retėja, kol pagaliau erdvėlaivyje lieka tik Montė su vaiku.

Filmą žiūrėkite 01.05 val. per LRT TELEVIZIJĄ arba LRT.lt mediatekoje 14 dienų po televizinės premjeros.

Šeštadienis, kovo 6 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ laukia „Paskutinis pasivažinėjimas“ (The Last Ride, rež. Guy Norman Bee) – 2004-aisiais pasirodęs amerikiečių trileris. Filmas per LRT PLIUS prasidės kiek vėliau nei įprastai, 22.05 val.

Pagrindinis filmo herojus Ronis Parnelas šeimą išlaiko plėšikaudamas. Per eilinį apiplėšimą jo žmona žūsta, o Ronis patenka į teisėsaugos rankas. Jis nuteisiamas kalėti ilgus metus, o jo sūnaus Arono globą teismas patiki policininkui Darilui Kurcui, dalyvavusiam suimant Parnelą. Užaugęs berniukas tampa policininku ir bando visomis išgalėmis apsaugoti savo sūnų Metą nuo pagundų nusikalsti ir pasekti senelio pėdomis. Vis dėlto po 30 metų iš kalėjimo išėjęs Ronis Parnelas įtraukia anūką į keršto planą, nukreiptą prieš Darilą.

Nuotaikingam šeštadienio vakarui kviečia LRT TELEVIZIJA, 22.40 val. rodysianti romantinę komediją „Išsiskyrimas“ (The Break Up, rež. Peyton Reed, 2006). Vaidmenį juostoje atlieka puikiai pažįstama aktorė Jennifer Aniston.

Filmo centre – Bruk ir Garis, jau daug metų gyvenantys kartu. Jiedu turi bendrą butą, draugų ir, atrodo, yra tikrai įsimylėję. Vis dėlto Bruk jaučiasi atsakinga ne tik už darbą, bet ir namus, o Garis, regis, visą dėmesį skiria tik sau. Nedideli nesutarimai virsta kasdieniais konfliktais, kurie galų gale sunaikina romantiškus santykius. Pora nusprendžia sukti skirtingais keliais, tačiau ir išsiskyrę nė vienas nenori išsikraustyti iš bendro buto. Nors ir atskirai, bet Bruk ir Garis lieka gyventi vienoje erdvėje...

Sekmadienis, kovo 7 d.

Savaitę baigs lenkų biografinė drama „Bodo“ (Bodo, rež. Michal Kwiecinski, 2017), pasakojanti apie aktorių, režisierių ir kino prodiuserį Eugeniuszą Bodo (1899–1943). Jis buvo neprilygstamas kino vaidmenų bei dainų, kurios dainuojamos iki šiol, interpretuotojas. Kartu – ir daugybės skandalų herojus, moterų bei vyrų geismo objektas. Filmo autoriai atkuria ne tik pirmąja lenkų garsenybe vadinamo menininko gyvenimą, pasibaigusį Stalino lageryje, bet ir sudėtingą tarpukario Lenkijos epochą. Filmas išsiskiria įspūdinga inscenizacija, dėmesio verta ir scenografija, kostiumai, operatoriaus darbas.

Žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ 22 val. vakare. Dar 30 dienų po filmo parodymo televizijoje jį peržiūrėti galėsite LRT.lt mediatekoje.