Tavo LRT

2021.03.01 17:09

Ieva Prudnikovaitė: žmonėse labiausiai vertinu vidinę švarą

LRT.lt2021.03.01 17:09

„Pirmą sykį pamačiusi Ievą Prudnikovaitę, daugiau jos nebepamiršau: vidinio ir išorinio grožio darnos, nujaučiamo ugningo, bet vidinės kultūros pažaboto temperamento, išraiškingo mecosoprano dainininkė nužengusi nuo scenos apie gyvenimą, šeimą ir karjerą kalba paprastai, nuoširdžiai ir nebanaliai. Tokio pokalbio ir laukiau,“ – sako LRT.lt laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Garsi operos solistė, Vladimiro Prudnikovo ir Nijolės Ralytės dukra Ieva, prisipažįsta savo profesijos nesureikšminanti. Gerais pažymiais baigusi vidurinę mokyklą net negalvojo sukti tėvų pramintu keliu – dokumentus padavė į tarptautinių santykių ir žurnalistikos specialybes.

Dabar prisimena, kad baimė neįstoti paskatino domėtis alternatyvomis. Tuo metu jų buvo likę nedaug, viena tokių – galimybė studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ieva atsimena, kad nei tuomet, nei per maždaug keturis mokslo akademijoje metus nedrįsusi ir net nebandžiusi dainuoti matant tėvams, žinojusi jų maksimalistines nuostatas operos solisto meistriškumui. Iki pat šios dienos Ieva nežino, ar pagal savo sugebėjimus ir kompetenciją galėtų lygiuotis į juos.

Tačiau nedrąsa šios elegantiškos moters neįmanoma apkaltinti. Prisimindama pažinties pradžią su dirigentu Modestu Pitrėnu, Ieva sako trumpai pabendravusi ir iškart supratusi, kad galėtų ir norėtų su juo kurti šeimą.

„Nedaugžodžiaudama taip tiesiai šviesiai jam ir pasakiau“, – sako Ieva. Išgirdęs tiesmuką pasiūlymą, Modestas „liko apšalęs“. Garsaus dirigento gyvenime būta gilių emocijų, išgyvenimų ir buvusių meilių, todėl kurį laiką vyras vengė santykių.

„Galbūt meilės istorija tuomet neatrodė graži ir romantiška, man svarbiau, kad graži ir romantiška ji yra dabar“, – šypsosi Nomedos pašnekovė.

Paklausta apie vertybes, kuriomis gyvenime vadovaujasi, Ieva Prudnikovaitė sako, kad žmonėse labiausiai vertina vidinę kultūrą, išsilavinimą ir raštingumą. Negali ramiai žiūrėti, kaip žmonės nemoka rašyti taisyklingai lietuviškai, prisipažįsta, kad dažnai stebi šį reiškinį socialiniuose tinkluose.

Raštingumas esąs tikras vidinės žmogaus kultūros rodiklis, ir prisipažįsta, kad kultūringi žmonės ją žavi. Kultūringam žmogui atleistina net keiksmažodžiai. Tinkamai pavartoti, tinkamoje vietoje, jie tik sustiprina šnekamosios kalbos vertę, jos nė kiek nemenkindami.

Ar keikiasi pati Ieva? Ką reiškia „rupūs miltai“? Koks netikėtas Ievos pomėgis žiemą? Ir ko gailėjosi nepasiėmusi su savimi į kelionę su Nomeda, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Populiariausi