Tavo LRT

2016.05.03 19:44

Šviežias lietuviškas derlius šįmet vėluos

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.05.03 19:44

Subjurus pavasariui, žemės ūkio darbai nusikėlė mažiausiai dviem savaitėms – tiek turėtų vėluoti ir būsimas derlius. Taip LRT RADIJUI sako bulvių augintojas Edas Sasnauskas. Praėjusiais metais šiomis gegužės dienomis jau žydėjusios braškės šiemet žiedų dar nekrauna.

Ūkininkas E. Sasnauskas sako sodinti bulvių šiemet dar nepradėjęs, nors pernai bulviasodę į laukus išvairavo paskutinėmis balandžio dienomis.

„Šlapia, lietus lyja, šalta – nesodiname. Dvi savaites vėluojame. Pavasarį tiek lietaus iškrito, kiek pernai per visą vasarą. Labai šlapia, nors ir iškasti melioracijos grioviai“, – kalba pašnekovas.

Kaip pastebi braškių augintojas Rymantas Norkus, pernai tokiu metu braškės jau kraudavo žiedus, o pirmojo derliaus buvo galima laukti gegužės pabaigoje. Šiemet, Šiaulių rajone braškes auginančio ūkininko teigimu, taip anksti pradėti pardavinėti braškių greičiausiai nepavyks.

„Jei pavasaris būtų šiltas, braškės po truputį jau krautų žiedus. Tačiau dabar jos tikrai vėluos, atsiras birželio pradžioje. Bent jau šiaurės Lietuvoje. Gegužės pabaigoje braškių turės tie, kurie turi didelius šiltnamius“, – teigia R. Norkus.

Apsieina be Rusijos

Bulvių augintojas E. Sasnauskas džiaugiasi pernai prikasęs du ar du su puse karto daugiau bulvių nei vidutiniškai.

„30 proc. derliaus pardavėme Lietuvoje, visa kita eksportavome po Europą – Čekiją, Slovakiją, Rumuniją, Italiją, Ispaniją ir daugybę kitų šalių. Iki tol pagrindinė mūsų pirkėja buvo Rusija, tad teko atrasti kitų eksporto rinkų.

Nemažai įdėta darbo, tačiau atsirado pirkėjų kitose šalyse. Į Rusiją būtų gerai eksportuoti, bet ne taip jau ir būtina. Prisiminėme ir Lietuvos rinką, kurioje pernai sėkmingai pardavėme 2,5 tūkst. tonų. Šiemet planuojame čia parduoti daugiau“, – sako E. Sasnauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt