Tavo LRT

2016.05.02 16:45

LRT filmo „Svetimoje žemėje“ premjera – jau gegužės 5 d.

LRT.lt2016.05.02 16:45

2015 m. pabaigoje LRT komanda – žurnalistas Edvardas Špokas, operatorė Miglė Gaižiūtė ir režisierė Eglė Marija Želvytė, dalyvaujantys tarptautiniame projekte „Žiniasklaida vystymuisi“ – vyko į Libaną, kur glaudžiasi daugiau nei milijonas pabėgėlių iš kaimyninės Sirijos. Įdomiausius kadrus į filmą „Svetimoje žemėje“ sudėjusi komanda savo kūrinį pristatys gegužės 5 d.  

Paauglė Hala, mažasis Mohamedas, mokyklai pabėgėlių stovykloje vadovaujantis Abdulas – karo išvyti ir svetimoje žemėje, Libane, atsidūrę sirai. Penkios lietuvių užfiksuotos istorijos sklaido populiarius mitus apie pabėgėlius ir parodo, kad vieno būdo jiems apibūdinti nėra. Vieni siekia išsilavinimo, kitiems rūpi šiandiena. Kai kurie buria bendruomenę, ją stiprina, o kiti tiesiog gyvena geresnio gyvenimo viltimi.

Kūrybinė grupė lankėsi Jungtinių Tautų įkurtose pabėgėlių stovyklose Bekaa slėnyje, Akkar regiono miesteliuose prie Libano–Sirijos sienos, Tripolyje bei Beirute.

„Svetimoje žemėje“ – LRT televizijos kūrybinės grupės dokumentinis filmas apie Sirijos pabėgėlius Libane, kuris gegužės 5 d. 18 val. bus pirmą kartą rodomas didžiajame ekrane.

Po filmo vyks diskusija su filmo kūrėjais ir ekspertais apie dabartinę situaciją konflikto krečiamoje Sirijoje ir Lietuvos galimybes priimti į Europą plūstančius karo pabėgėlius.

Diskusijos dalyviai:

LRT dokumentinio filmo kūrybinė komanda – E. Špokas, M. Gaižiūtė, E. M. Želvytė;
Renata Kuleš – JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovė Lietuvoje; 
Dr. Karolis Žibas – Etninių tyrimų centro mokslo darbuotojas.

Diskusijos moderatorius – žurnalistas Paulius Gritėnas.

Filmas bus rodomas kino teatre „Pasaka” (Šv. Ignoto g. 4). 
Seansas nemokamas, bet vietų skaičius kino salėje ribotas.
Nemokami bilietai dalinami kino teatro kasoje valandą prieš
seansą.

Daugiau informacijos rasite čia.