Tavo LRT

2016.05.02 18:25

Pasaulio įdomybės – Pekino gyventojai už greitąją pagalbą mokės kaip už taksi

Indrė Anskaitytė, LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2016.05.02 18:25

Nuo šiol Pekino gyventojai už greitosios pagalbos automobilių paslaugas mokės kaip už taksi. Nuspręsta, kad už važiavimą greitosios pagalbos automobiliais Pekine bus prašoma susimokėti 50 juanių (beveik 7 eurus), jei kelionė bus trumpesnė nei 3 km.

Už kiekvieną papildomai nuvažiuotą kilometrą bus prašoma susimokėti po papildomus 7 juanius (beveik 1 eurą). Iki šiol Pekino greitosios pagalbos medikai kelionės kainą nustatydavo patys, o gyventojai dažnai skųsdavosi, kad šios kainos per didelės.

Kinijos socialinių tinklų vartotojai išreiškė savo nuostabą, kad už važiavimą greitosios pagalbos automobiliu iš viso reikia susimokėti. Taip pat Pekinas kritikuojamas, kad apskritai esą yra neetiška versti susimokėti už pagalbos tarnybų veiklą.

***

Turkijos teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę dviem garsiems šalies žurnalistams, kurie savo skiltyse panaudojo pranašo Muhammado karikatūras, spausdintas prancūzų satyriniame savaitraštyje „Charlie Hebdo“.

Žurnalistai stojo prieš teismą praėjusių metų sausį dėl kaltinimų „visuomenės neapykantos kurstymu“ ir „religinių vertybių įžeidimu“, nes iliustravo savo straipsnius prieštaringai vertinamomis karikatūromis. Nevyriausybinės organizacijos vis dažniau reiškia susirūpinimą dėl suvaržytų žiniasklaidos laisvių Turkijoje.

***

Venesuelos vyriausybė viešojo sektoriaus darbuotojams įvedė dviejų darbo dienų savaitę. Šių laikinų priemonių vyriausybė buvo priversta imtis, kad galėtų įveikti rimtą energijos trūkumą. Šalis susiduria su milžiniška sausra, o tai dramatiškai sumažino vandens lygį hidroelektrinių užtvankose. Skaičiuojama, kad pirmadienio–antradienio darbo savaitė paveiks 2 mln. viešojo sektoriaus darbuotojų.

***

Pietų Korėjos pareigūnai pranešė, kad jos kaimynė Šiaurės Korėja ruošiasi sušaudyti iš artilerijos pabūklų Pietų Korėjos prezidento rezidencijos – Mėlynųjų rūmų – kopiją, kurią pasistatė viename kariniame poligone netoli Pchenjano.

Šiaurė akivaizdžiai ruošiasi parodomajai atakos prieš Mėlynuosius rūmus inscenizacijai, naudodama kopiją kaip taikinį – teigė Seulas. Manoma, kad šiomis pratybomis siekiama pakurstyti priešiškumą demokratiškai Pietų Korėjai, paraginti būti ištikimiems valdančiajam režimui.

***

Aukcione parduotas ranka rašytas karalienės Elizabeth II-osios laiškas. Laiške tuomet 21-erių būsimoji karalienė pasakoja apie savo romaną su princu Philipu. Princesė prisimena judviejų santykių pradžią, retus susitikimus karo metais ar šokius Londone.

Karalienė Elizabeth II, kuri neseniai atšventė savo 90-ąjį gimtadienį, su princu Philipu, kuriam dabar 94-eri, santuokoje gyvena beveik 70 metų. Jie susilaukė keturių vaikų. Dviejų puslapių laišką už 14,4 tūkst. svarų nupirko privatus kolekcininkas iš Jungtinės Karalystės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.