Tavo LRT

2021.02.26 10:45

Penktos kartos Punsko lietuvio svajonė – gyventi Lietuvoje

LRT.lt2021.02.26 10:45

Dabartinėmis sienomis apibrėžtoje Lietuvoje negyveno nei Raimundo Makausko seneliai, nei proseneliai. Bet save jis laiko kuo tikriausiu lietuviu. „Man Lietuva buvo gyvenimo svajonės išsipildymas“, – sako penktus metus gyvenimą čia kuriantis jaunuolis. Nors gimė ir užaugo, kaip pats sako, kitoje sienos pusėje – Punske, studijuoti jis atvyko į Lietuvą. Ir nebeišvažiavo.

„Matau daug panašumų tarp savęs ir draugų, kurie gimė čia, manau, kad esame tokie patys, nesvarbu, kurioje sienos pusėje gimėme“, – įsitikinęs Raimundas. Nors pase jo vardas ir pavardė įrašyti lenkiškai, naudojant lenkiškus rašmenis, draugų ir pažįstamų jaunuolis prašo jį vadinti lietuvišku vardu ir pavarde. O save vadina jau penktos kartos Punsko lietuviu.

„Apie Lietuvą daugiausiai sužinojau mokykloje, bet tai daugiau Maironio Lietuva, kur visi dainuoja kaimuose, jie pilni gyvybės, o žmonės šypsosi. Dabar realybė jau dažnai kitokia“, – sako Raimundas. Nepaisant to, tėvų ir mokyklos įskiepytos meilės Lietuvai vedini čia jau žada atvykti ir jo broliai. Mokslams Lietuvoje Raimundas gavo pasaulio lietuviams skiriamą stipendiją. Sako, tai buvo didelė paskata, nes gyventi Lietuvos sostinėje kainuoja daug brangiau nei mažame miestelyje Lenkijoje. Todėl pavyko ne tik palengvinti tėvams naštą, bet dar ir susitaupyti.

O ir grįžti pas tėvus dėl pandemijos ir karantino jaunuolis dabar jau taip dažnai negali. „Atrodo, tik 200 kilometrų, bet tai vis tiek jau užsienis“, – sekmadienį 9.00 val. LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakos Raimundas.

Taip pat laidoje:

Pasaulio lietuviai nori žiniomis dalintis su Lietuva. Žada ir patarti, ir pritraukti investicijų. Valdžia pagalbą pasiruošusi priimti.

„Brexitas“ ir pandemija veterinarę Margaritą parvedė į Lietuvą. Gyvenimą ir darbą užsienyje išbandžiusi moteris atrado tėvynės privalumus.

O savaitės lietuvio rubrikoje – po pasaulį blaškęsis lietuvis fotografas Tadas Kazakevičius, įkvėpimą tarptautiniams laimėjimams rado gimtinėje.