Tavo LRT

2021.02.26 08:56

Išrinkti nepriklausomi LRT komitetų nariai

LRT.lt2021.02.26 08:56

LRT paskelbus viešą atranką į nepriklausomus nuolatinių Audito ir rizikos valdymo bei Pirkimų ir investicijų komitetų narius, išrinkti nauji nepriklausomi nariai: prie Audito ir rizikos valdymo komiteto prisijungia Daiva Rakauskaitė ir Rimas Kanevičius, prie Pirkimų ir investicijų politikos komiteto – Asta Klimavičienė ir Gediminas Almantas.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujai LRT įstatymo redakcijai pasikeitė visuomeninio transliuotojo valdymas: panaikinta LRT administracinė komisija, kuri konsultavo Tarybą ir generalinį direktorių finansų ir vadybos klausimais, prie LRT tarybos įkurti komitetai, sudaryti iš Tarybos ir nepriklausomų narių.

LRT tarybos posėdyje sausio mėnesį, vadovaujantis įstatymų numatyta tvarka, buvo patvirtinti LRT tarybos įsteigtų nuolatinių Audito ir rizikos valdymo, Pirkimų ir investicijų politikos ir Turinio komitetų nariai.

Audito ir rizikos komiteto nariais tapo LRT tarybos nariai Giedrė Švedienė, Raimondas Savickas, komiteto pirmininku paskirtas Tomas Balžekas. Nuo šiol prie jų prisijungia finansų analitikė, didelę patirtį investicinių bendrovių valdybose turinti Daiva Rakauskaitė ir finansų analitikas Rimas Kanevičius, šiuo metu privačioje bendrovėje einantis finansų direktoriaus pareigas. R. Kanevičius 2013–2020 m. buvo LRT administracinės komisijos narys.

Pirkimų ir investicijų politikos komiteto nariais buvo patvirtinti LRT tarybos nariai Darijus Beinoravičius, Mindaugas Jurkynas, komiteto pirmininku paskirtas Eugenijus Valatka. Prisijungė nepriklausomi nariai – finansų ekspertė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentė, dr. Asta Klimavičienė, 2017–2020 m. buvusi LRT administracinės komisijos nare. Taip pat prisijungė teisininkas, didelę vadybos patirtį valstybės valdomose įmonėse ir nevyriausybinėse organizacijose sukaupęs Gediminas Almantas.

Turinio komitetui priklauso LRT tarybos nariai: Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Irena Vaišvilaitė, Vytautas Plečkaitis, Jonas Staselis, komiteto pirmininku paskirtas Norbertas Černiauskas. Šį komitetą sudaro tik Tarybos nariai, ekspertai bus pasitelkiami atskiriems klausimams.

„Pirmiausia noriu padėkoti visiems, atsiliepusiems į kvietimą tapti LRT tarybos komitetų nepriklausomais nariais. Sulaukėme gausaus būrio didelę patirtį turinčių asmenų paraiškų. Esu tikras, kad tie keturi profesionalai, kuriuos LRT taryba atsirinko, svariai prisidės prie organizacijos. Jų žinios ir įvairiapusė patirtis padės užtikrinti LRT veiklos efektyvumą ir tvarumą“, – teigia LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis.