Tavo LRT

2021.02.25 15:40

Laidoje „Euromaxx“ – menininkai plastiko burbuluose ir atradimų kupinos paprastos kelionės

LRT.lt2021.02.25 15:40

Kiekvieną savaitę gyvenimo būdo laida „Euromaxx“ siūlo pusvalandį spalvingų kelionių ir nekasdienių susitikimų. Nors „Euromaxx“ reportažų herojai nėra naujokai savo srityse, jie gali įkvėpti čiuožti, kurti, fotografuoti, išbandyti naujus skonius. Juk dabartinėmis aplinkybėmis ypač smagu imtis naujos veiklos – išmokti kažką naujo ar savo mieste atrasti lig šiol nepažintas vietas.

Fotografas ir žygeivis mėgėjas Quintinas Lake`as įgyvendino sumanymą „Perimetras“. Jis, laikydamasis savo sugalvotų taisyklių, apėjo visą Britanijos pakrantę ir fotografavo gražiausius vaizdus.

„Jokio transporto, pasitaikiusius uostus apeidavau lankstu, neplaukiau jokia valtimi. Miegojau dažniausiai palapinėje. Maistu ir fotoaparato akumuliatoriais apsirūpindavau penkioms dienoms, o šeštą dieną stengdavausi susirasti nakvynę ten, kur galėčiau įkrauti visas baterijas“, – apie kelionę pasakoja žygio entuziastas. Nepaisant gamtos kaprizų, įveikta šimtai kilometrų, parsinešta tūkstančiai gamtos kadrų.

Vokietijos sostinėje gyvenantis rašytojas ir leidėjas Thomas Jonglezas neseniai išleido knygą „Berlyno siela“, kurioje pateikia apie 200 turistų retai lankomų, bet nepaprastai įdomių vietų. Pavyzdžiui, vos už kelių šimtų metrų nuo Brandenburgo vartų galima apžiūrėti didžiausią pasaulyje dujinių žibintų kolekciją.

Dar už dvidešimties minučių kelio – neįprastas laikrodis „Berlin Uhr“ („Berlyno laikrodis“), Guinnesso Pasaulio rekordų knygoje aprašomas kaip pirmasis pasaulyje viešai prieinamas laikrodis, laiką rodantis spalvotais langeliais. Dvylikos apaštalų bažnyčios langai iš butelių, poparto stiliaus skulptūros, kapinėse esančios menininko James`o Turrello šviesų instaliacijos. Ir tai tik keletas Berlyno paslapčių.

Užsukę į įspūdingą fotosesiją Freiburgo teatre, pamatysime daugybę permatomų burbulų, kuriuose groja teatriniais rūbais pasipuošę menininkai. Dėl izoliacijos jie visiškai negirdi šalia esančių kolegų. Nuostabus reginys, izoliacijos keliamas skausmas ir supratimas, koks svarbus mums yra artumas.

Jei anksčiau nesidomėjote sūrių gamyba, nustebsite, kiek daug esama sūrio rūšių ir brandinimo būdų. Juk, rodos, visi sūriai gaminami iš to paties pieno. Tad kas lemia skirtingą skonį?

Įsijunkite „Euromaxx“ šeštadieniais, 14 val., per LRT PLIUS, arba susiraskite laidą LRT mediatekoje jums patogiu metu.