Tavo LRT

2021.02.24 12:39

Naujoje tinklalaidėje „Culture nerve“ – aktualūs kultūros ir meno pasaulio klausimai

LRT.lt2021.02.24 12:39

LRT RADIJAS pristato naują kultūros tinklalaidę anglų kalba „Culture nerve“ („Kultūros nervas“), kurioje – aktualūs kultūros ir meno pasaulio klausimai, nepaisantys valstybių sienų ribų. Kiekviename epizode Lietuvos ekspertė/-as virtualiam pokalbiui susitinka su panašios srities profesionale/-u iš užsienio.

Tinklalaide siekiama gilinti LRT kuriamo kultūros turinio tarptautiškumą, plėsti tarptautinį kultūros profesionalų bendradarbiavimą ir skatinti dalinimąsi gerosiomis patirtimis. Kiekviename naujos tinklalaidės epizode skambės dviejų ekspertų iš skirtingų pasaulio šalių pokalbis apie svarbius visuomenės ir kultūros gyvenimo procesus.

„Tinklalaidės idėja kilo kalbant su LRT kultūros turinio redaktore Agne Biliūnaite, kuri užsiminė apie Lietuvos kultūros atašė norą dar labiau prisidėti prie LRT kultūros turinio kūrimo. Jų akiratyje nuolatos yra įdomių kultūros pasaulio žmonių, kurių idėjos ne visada lengvai pasiekia Lietuvą. Kultūros profesionalai ir be mūsų pagalbos palaiko tarptautinius santykius, bet jų vertingi pokalbiai apie visuomenę, kultūrą bendrąja prasme, apie kontekstus, kurie kartais labai panašūs, o kartais radikaliai skiriasi skirtingose šalyse, dažnai ir lieka uždaruose rateliuose.

Iš anksto buvo aišku, kad organizuosime ilgo formato pokalbius, o ne trumpus komentarus vienu ar kitu klausimu. Šiandien radijo eteryje transliuojamus pokalbius užsienio kalbomis turime versti į lietuvių kalbą – tai nesudėtinga, kai pašnekovas kalba 8 ar 10 minučių, bet šiuo atveju tai bus valandos, o kartais ir ilgesni pokalbiai. Garsinio vertimo ne visada patogu klausytis ilgą laiką, prarandame daug informacijos, kuri perduodama per pašnekovo intonacijas, pauzes, kalbėjimo manierą. Norėdami visą tai išsaugoti, nusprendėme likti prie anglų kalbos, kuri nemažai daliai kultūros lauko profesionalų yra svarbi ir kasdieniame darbe“, – apie „Culture nerve“ idėją pasakoja tinklalaidės vedėja Juta Liutkevičiūtė.

Su pagrindinėmis tinklalaidės svečių idėjomis galės susipažinti ir lietuviškai klausanti auditorija – svarbiausios pašnekovų mintys bus verčiamos į lietuvių kalbą ir šeštadieniais transliuojamos LRT RADIJO laidoje „Kultūros savaitė“.

Pirmame tinklalaidės „Culture nerve“ epizode pokalbiui apie kultūros paveldą susitinka Bozen-Bolzano universiteto Italijoje profesorius Roberto Farneti ir istorikė, diplomatė Irena Vaišvilaitė. Jie aptaria sovietų ir fašistų palikimą savo gimtosiose šalyse, visuomenės įsitraukimą į atminties procesus ir valdžios norą tendencingai formuoti kultūros paveldo politiką.

Pirmąjį epizodą rasite čia.

Naujus epizodus klausytojai galės išgirsti kas antrą trečiadienį LRT.lt bei populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Tinklalaidė rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos kultūros atašė.