Tavo LRT

2021.02.22 15:35

LRT kino gidas: žiemą palydi klasika tapusios meilės istorijos

LRT.lt2021.02.22 15:35

Šią savaitę žiūrovų laukia klasikinės romantinės juostos „Vyras ir moteris“ tęsinys, atkeliavęs iš 2020-ųjų „Kino pavasario“ programos, išskirtinis Alo Pacino vaidmuo juostoje „Moters kvapas“ ir įtraukianti „Begalinė meilė“. Be romantinių filmų eteryje netrūks ir sudėtingus istorinius laikotarpius primenančių dramų, o savaitei įpusėjus prie ekranų kvies LRT premjera – pirmoji istorinio, romantinio serialo „Belgravija“ serija.

Trečiadienis, vasario 24 d.

LRT TELEVIZIJOS eteryje pradedama rodyti 2020-ųjų naujiena – istorinis, romantinis serialas „Belgravija“ (Belgravia, rež. John Alexander, 2020). Tai – naujausias garsiosios „Dauntono abatijos“ kūrėjų darbas, pastatytas pagal Juliano Felloweso trečiąjį romaną, išverstą ir į lietuvių kalbą.

„Belgravija“ – paslapčių kupinas pasakojimas apie 19 a. vidurio Londoną, kuriame aukštuomenę į paraštes ima stumti naujieji turtuoliai, uždirbę milijonus iš pramonės šakų.

Vakarų Londono rajone, Belgravijoje, Vaterlo mūšio išvakarėse vyksta pokylis, kuriame dalis jaunuolių sušoka savo paskutinį valsą prieš krisdami mūšyje. Šventėje dalyvauja ir į kilminguosius besilygiuojantys Trenčardai, kurių dukrą Sofiją pamilsta Edmundas Belasis – tikras aristokratas.

Jų meilei nepritaria abiejų jaunuolių giminės, o prieštarų rezultatas – dramatiški gyvenimų posūkiai... Ši istorija vėl tęsiasi po 25-erių metų, kai naujoje šviesoje išryškėja prieš ketvirtį amžiaus mėgintos nuslėpti Londono aukštuomenės paslaptys.

Sofijos motina Ana ir Edmundo motina Karolina vis dar jaučia priešiškumą viena kitai, tačiau Anos saugoma paslaptis priverčia moteris bent trumpam laikytis išvien. Ypač, kai pasirodo niekam nepažįstamas, žavus ir protingas jaunuolis Čarlzas Popas...

Serialas „Belgravija“ bus rodomas trečiadieniais, 23 val., per LRT TELEVIZIJĄ. Pirmoji serija žiūrovų laukia jau šį trečiadienį.

Ketvirtadienis, vasario 25 d.

„Elito kinas“ šį ketvirtadienį kviečia į prancūzišką pasimatymą – žiūrovams pristatome legendinio Claude Lelouch filmo „Vyras ir moteris“ (1966) tęsinį „Gražiausi gyvenimo metai“ (Les plus belles années d'une vie, rež. Claude Lelouch, 2019). Juosta rodyta 2020-ųjų „Kino pavasario“ programoje.

Filme po daugelio metų sutinkame jau pamiltus herojus, įkūnijamus tų pačių aktorių Anouk Aimée ir Jean-Louis Trintignant. Kadaise vienas kitą mylėjusius žmones gyvenimas nuvedė skirtingais keliais: Ana jau baigė aktorės karjerą ir rūpinasi krautuvėle Normandijoje, o Žanas Luji leidžia dienas senelių namuose ir beveik neprisimena savo šlovingos lenktynininko karjeros.

Tačiau vieną dieną Ana aplanko Žaną Luji ir prisėda šalia. Keli pažįstami gestai ir buvę mylimieji jau leidžiasi į prisiminimus, kuriuose – laimingos dienos, šiek tiek liūdesio, meilės šviesos ir nostalgijos šešėlis. Filme gausu epizodų iš ankstesnio filmo apie vieną gražiausių meilės istorijų kine, o svarbiausia, kad žiūrovai vėl girdi nepakartojamą kompozitoriaus Francis Lai melodiją.

Į svajingą kelionę laiku leiskitės 21.30 val. per LRT PLIUS.

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys aktorė Nijolė Oželytė. Du mėnesius po filmo parodymo televizijoje, jį peržiūrėti galėsite LRT.lt mediatekoje.

Penktadienis, vasario 26 d.

Europos kino žiūrovai šį penktadienį turės progą per LRT PLIUS pamatyti 2018 metais pasirodžiusią dramą „Tabakininkas“ (Der Trafikant, rež. Nikolaus Leytner).

Filmo veiksmas vyksta didingoje Vienoje, į kurią 1937 metais atvyksta septyniolikmetis Francas. Čia jis pradeda dirbti mažoje krautuvėlėje, prekiaujančioje tabako gaminiais ir spauda. Vienas iš nuolatinių šios krautuvėlės klientų yra profesorius Zigmundas Froidas. Nors šių vyrų amžiaus ir patirties skirtumai didžiuliai, vis dėlto jiedu netrunka susidraugauti.

Francas pamilsta šokėją ir net tokioje delikačioje situacijoje jaunuolis kliaujasi savo patyrusio draugo patarimais, nors šis prisipažįsta, kad moteris jam – tokia pat paslaptis kaip ir Francui. Ne mažiau svarbiu veikėju šios draugystės fone tampa ir krautuvėlės savininkas žydas, mat netrukus į Vieną įžengia naciai ir visas trejetas įsitraukia į visuomeninių įvykių sūkurį. Kiekvienam iš vyrų kyla tas pats klausimas: ar likti Vienoje, ar vis dėlto kuo greičiau bėgti iš čia?..

Juostą per LRT PLIUS žiūrėkite 21.30 val. Dar 14 dienų po filmo parodymo televizijos eteryje jį rasite LRT.lt mediatekoje.

Šeštadienis, vasario 27 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ laukia karinė, laiko patikrinta drama „Generolas“ (Counterpoint, rež. Ralph Nelson, 1967). Pasakojimas prasideda 1944-ųjų gruodį, kai amerikiečių simfoninis orkestras kartu su vadovu Lajoneliu Evansu gastroliuoja karo nualintoje Europoje.

Vieno koncerto metu miestą atakuoja nacių kariuomenė, o orkestras, deja, nespėja pasitraukti. Muzikantai patenka į nacių pulko, kuriam vadovauja pulkininkas Arntas, nelaisvę. Orkestrantai įkalinami ir ima laukti mirties bausmės, tačiau netikėtai paaiškėja, kad nacių generolas Šileris yra klasikinės muzikos gerbėjas.

Jis įsako įkalintam orkestrui surengti specialų koncertą naciams. Dirigentas supranta, kad, vos nuskambėjus paskutiniams muzikos garsams, jis su atlikėjais bus nužudyti. Ar yra kokia viltis išsigelbėti?

Sukrečiančią juostą per LRT PLIUS stebėkite 21 val.

Šeštadienio vakarą per LRT TELEVIZIJĄ bus rodoma „Begalinė meilė“ (Endless Love, rež. Shana Feste, 2014). Tai – italų režisieriaus Franco Zeffirelli 1981 m. sukurto to paties pavadinimo filmo perdirbinys pagal Scotto Spencerio apysaką.

Vieną dieną penkiolikmetė Džeidė sutinka daug vyresnį žavingą gražuolį Deividą. Ji – gražuolė, stropi mokinė iš turtingos šeimos, o Deividas – merginos priešingybė: padūkęs, šiurkštokas, neslepiantis savo aistros automobiliams. Netikėtai tarp jų užsižiebusi meilė tampa nepageidaujama visuomenės požiūriu, šiems santykiams priešinasi abiejų jaunuolių tėvai.

Maža to, Džeidės šeimai Deividas atrodo netinkamas kandidatas į „auksinės mergaitės“ širdį, tad merginos tėvas Hju ima domėtis Deivido praeitimi. Nepaisydami draudimų, jaunuoliai mėgaujasi akimirkomis kartu ir nė nenutuokia, kad jųdviejų santykiai gali baigtis nelaime. Juk Deividas turi nemažai paslapčių iš audringos praeities.

Romantinę dramą įsijunkite 22.40 val.

Sekmadienis, vasario 28 d.

Paskutinę žiemos dieną, 22 val., LRT TELEVIZIJA dovanos jaukią, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“ pelniusią juostą „Moters kvapas“ (Scent of a Woman, rež. Martin Brest, 1992), kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka charizmatiškasis Alas Pacino.

Veiksmas vyksta belaukiant Padėkos dienos šventės. Jos proga atsargos pulkininkas Frenkas Sleidas nusprendžia palepinti save kelione į Niujorką, kuriame vyras svajoja patirti, ko gero, paskutinį savo ekscentrišką nuotykį: prabangūs viešbučiai, taurūs gėrimai, gražios moterys...

Kadangi Frenkas Sleidas yra neregys, giminaičiai prižiūrėti vyrą per šventes pasamdo studentą. Patyręs kareivis negali net pagalvoti, kad kažkoks geltonsnapis nurodinės jam, ką daryti ir ko ne. Vis dėlto skirtingų vyrų laukia nuotykių kupina kelionė, šiuos skirtingus žmones paversianti gerais draugais.