Tavo LRT

2021.02.16 13:25

Vasario 16-osios LRT koncerte „Lietuvos valstybės keliu“ – jausmingos premjeros

LRT2021.02.16 13:25

Šventinį Vasario 16-osios vakarą, 21 valandą, LRT TELEVIZIJOS eteryje – koncertas „Lietuvos valstybės keliu”. Tai – jaudinanti istorinė ekskursija, kurioje dalyvaus šalies vadovai. Grafiniame žemėlapyje trispalvė apjuos 16-ą ypatingų sostinės vietų. O LRT didžiojoje studijoje dainomis Lietuvą sveikins populiarūs atlikėjai. Ne vienas jų paruošė premjerą.

Raminta Naujanytė-Bjelle pirmą kartą televizijos eteryje atliks savo dainą „Žemė globojama”. „Šis kūrinys – apie vidinę žmogaus stiprybę. Dainoje vaizduoju tuos laikus, kai žinią apie artėjantį priešą kaimai perduodavo uždegdami laužus. Dainos idėją pasiūlė vienuolis Bo Haeng Sunim. Jis pasakojo apie vaidilučių laikus ir apie Veliuonos bažnyčią. Magiškas ir tragiškas laikotarpis viename, – sako Bjelle. – Vasario 16-ąją sėsdama prie fortepijono įprasminu savo lietuvišką identitetą, kai savaip galiu išreikšti gražiausius simbolius apie Lietuvą. Šią dieną sveikinu visus ir dėkoju už tai, kad būdami lietuviais kuriame valstybę, kurioje gera.”

Atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu šiais metais Lietuvos himną gieda už Atlanto ir vasario 16-ąją švenčia su pasaulio lietuviais. „Kaip gera, kad Lietuva yra visų širdy, – kalba Jazzu, šiuo metu leidžianti laiką su Amerikos lietuvių klubo Floridoje nariais. – Atvykusi čia pasijutau kaip namuose. Ir graudinausi, kai kartu giedojome himną. Tie žmonės visiškai nerealūs ir jie iš tiesų myli savo šaknis. Daug pasaulio esu apkeliavusi, bet taip stipriai tai pajaučiau dabar. Tokiame jautriame pasaulio kontekste tai buvo dar jautriau.”

Šį vakarą atlikėja taip pat pasirodys LRT eteryje ir tai bus išskirtinio dueto premjera: pasaulinės šlovės akordeonistas Martynas Levickis ir Jazzu naujose emocinėse spalvose ir vienu metu skirtinguose kontinentuose atliks populiarų kūrinį „Rudens naktis sustojo”.

Šventiniame koncerte „Lietuvos valstybės keliu” pasirodys ir Vidas Bareikis. Šįkart prie fortepijono jis atliks Vytauto Kernagio dainą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj”.

„Nuo pat vaikystės mane sieja ypatingas ryšys su maestro. Būdamas vaikas su tėvais eidavau į jo koncertus Šventojoje ir Palangoje, dar šiandien atsimenu energingai atliekamus „Santechniką“ ar „Kolorado vabalus”. Vėliau, studijų metais, V. Kernagio premijos teikimo vakarą susipažinau su visa Kernagių gimine, kurią labai gerbiu. Kelis metus dirbau V. Kernagio vaikų sceninio meistriškumo stovykloje. Kai skaičiau biografinę maestro knygą, radau daug panašumų tarp to laiko muzikinio pasaulio ir dabartinio. Daug Vytauto minčių ir biografinių faktų pasirodė artimi ir atpažįstami. Taigi, sąlyčio taškų pats atrandu labai daug. Na, o dabar perteikti jo kūrybą šios dienos klausytojui, man yra didelė garbė ir atsakomybė”, – sako V. Bareikis.

Atlikėjo Jurijaus taip pat laukia televizinė premjera: koncerte jis atliks Andriaus Mamontovo dainą „Geltoni krantai”. Naujausią savo kūrinį „Nusijuoksiu” LRT žiūrovams dovanos Gabrielė Vilkickytė.

Programoje skambės ir puikiai pažįstami kūriniai, juos atliks „Sisters on Wire”, „G&G Sindikatas”, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Edgaras Montvidas, Justinas Jarutis bei „The Roop”.

Išskirtinį koncertą rengia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, LRT ir Vilniaus kultūros centras.