Tavo LRT

2021.02.15 17:37

Remigijus Šimašius: politika gadina žmones

LRT.lt2021.02.15 17:37

„Klausimas, apie ką vaikystėje svajojo Tauragėje gimęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius, greičiausiai sukinėjasi ne mano vienos galvoje, – svarsto laidos LRT.lt mediatekos laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Pasivažinėję radome atsakymus į daug įvairiausių klausimų – nuo filosofinių iki visai buitinių. Ir dar, jei automobilyje sėdi meras – gido ir navigacijos sostinėje nereikės.“

Į susitikimą žvarbią vasario dieną R. Šimašius atėjo pėsčiomis. Prisipažinęs neturįs daug laiko filmavimuisi, sostinės meras atgijo sužinojęs, kad važinėti suplanuota po Vilnių. Dažniau pėsčiomis ar dviračiu keliaujantis per miestą, jis nepeikia ir automobilių – darnaus miesto infrastruktūroje vietos turi būti ir jiems. Net geležinkelio bėgių išraižytame Naujininkų rajone meras regi puikias ateities perspektyvas, džiaugiasi teisingais urbanistiniais, technologiniais ir socialiniais miesto vystymo vektoriais.

Daugiau kaip prieš 20 metų iš Tauragės atvykęs į Vilnių R. Šimašius iš karto suprato, jog tai yra vieta, kurioje norėtų gyventi. Vežiojamas po miestą Nomedos, meras ne kartą ištarė: „Čia bus gražus miestas“. Kai kurias jo rodytų vietų šiandien būtų galima vadinti probleminėmis, bet, anot Nomedos pašnekovo, perspektyva ir vertė atsiranda supratus, ką ir kaip jose galima keisti. Įkvėpti gali ir geri pavyzdžiai, bet kaip tik dėl jų paieškos, pripažįsta R. Šimašius, tapo sunku pailsėti bet kuriame pasaulio mieste.

Vaikystė ir paauglystė Tauragėje buvo geras užtaisas. Dar ten tebegyvendamas R. Šimašius suprato, kad mokykloje jam nepaprastai pasisekė ir su mokytojais, ir su nuostabiu klasės auklėtoju, pagal kurio pavardę klasė buvo pravardžiuojama rupšiukais. Klasės auklėtojas lydėjo juos nuo pirmos iki pat dvyliktos klasės ir kaip tik jo neformalus auklėjimas išugdė būrį laisvų, savimi pasitikinčių asmenybių būrį. Būta ir krepšinio treniruočių – ši sporto šaka, anot R. Šimašiaus, išmokė stumdytis gyvenime ir net sveikos agresijos. Ir padėjo sau pačiam „diagnozuoti“, kad laimėti yra smagu ir svarbu.

Antrą kadenciją sostinei vadovaujantis R. Šimašius įsitikinęs, kad politika gadina žmones. „Tuo užsiiminėti negalima amžinai. Visada reikia reflektuoti į tai kas vyksta, kaip vyksta, kada vyksta“, – sakė politikas.

„Žinau, kad šypsena mano stigma“, – atsakydamas į klausimą teigia Nomedos pašnekovas, tačiau būtent ji leidžia į žmones, įvykius ar reiškinius žiūrėti optimistiškai, nepasiduoti užgriuvus sunkumams darbe ar asmeniniame gyvenime, nors kartais būtent tuos dalykus suderinti sekasi sunkiausiai.

Į kokią Vilniaus skulptūrą labiausiai panašus R. Šimašius? Kuris gimtadienis jam buvo įsimintiniausias? Kokiu amatu laisvalaikiu užsiima Vilniaus meras ir ko labiausiai nekenčia liberaliausios Lietuvoje partijos valdybos narys, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.