Tavo LRT

2016.04.30 16:08

Klausiate – atsakome. Kur dėti tarą, kurios nepriima taromatai?

Tarą, kurios nepriima taromatai, kaip ir anksčiau, derėtų mesti į rūšiavimo konteinerius, LRT RADIJUJE pataria Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja Laura Zukė. Jei specialių konteinerių šalia namų nėra, tarą derėtų vežti į atliekų priėmimo aikšteles, siūlo specialistė.

LRT RADIJO klausytoja teiraujasi, kur dėti tarą, kurios nepriima taromatai. „Kur superka tuos butelius, kurių nepriima taromatai? Kur juos galima priduoti?“

L. Zukė primena, kad taromatai priima tik specialiu ženklu pažymėtą tarą. „Jei užstato ženklu stiklinė, plastikinė ar skardinė tara nepažymėta, ją reikėtų mesti į rūšiavimo konteinerius, kurie pastatyti prie gyventojų namų“, – sako L. Zukė.

Jei tokių konteinerių arti nėra, ji rekomenduoja tokią tarą vežti į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles ir ten ją palikti. „Už tokią tarą, kuri nepažymėta užstato ženklu, nėra mokama. Tiesiog tą pakuotę reikėtų tvarkyti taip, kaip ir visas kitas pakuotes – mesti į rūšiavimo konteinerius“, – priduria specialistė.

Jos aiškinimu, sunku pasakyti, kiek tokios taros, kurios nepriima taromatai, dar yra prekybos vietose. „Nuo vasario 1 d. iki gegužės 1 d. parduotuvėse tikrai yra gėrimų, supilstytų į pakuotes, kurios nepažymėtos. Dabar tebėra pereinamasis laikotarpis, kai prekiaujama tara, kuri pažymėta ir nepažymėta užstato ženklu. Tai daroma, kad būtų galima išparduoti nepažymėtas pakuotes. [...] Nuo gegužės 1 d. tokios taros parduotuvėse jau nebeturėtų būti. Turėtų būti tik užstato ženklu pažymėta tara“, – sako L. Zukė.

Jei perkami kiti maisto produktai, supakuoti į tarą, kuri nėra superkama, kaip ir iki šiol, ją derėtų mesti į rūšiavimo konteinerius.