Tavo LRT

2016.04.21 18:28

A. Siaurusevičius LKF prezidentui: sveiki sugrįžę namo

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.04.21 18:28

Balandžio 21 d. 13.30 val. LRT klube pasirašyta sutartis tarp LRT ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF). Šia sutartimi LRT įsipareigoja transliuoti LKF renginius.

Pasirašant sutartį dalyvavo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, LKF prezidentas Arvydas Sabonis ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Noriu pasidžiaugti, kad LKF grįžta į nacionalinį kanalą. Nors ir keletą metų nedirbome kartu, LRT prisidėjo prie krepšinio populiarinimo", –  kalbėjo LKF prezidentas A. Sabonis. Jo manymu, po šios sutarties pasirašymo padidės vyrų, moterų, ir, svarbiausia, jaunimo krepšinio aktualumas.

„Sveiki sugrįžę namo. Dėl tam tikrų priežasčių kelyje būta įvairių klystkelių, tačiau dabar mes tariamės rimtai bendradarbiauti. Mes už krepšinį ir su krepšiniu“, – teigė LRT generalinis direktorius.

A. Siaurusevičius juokavo, kad dėl daugelio sudėtingų dalykų, susijusių su sutartimi, su A. Saboniu buvo susitarta labai greitai, nes abu jie – mažakalbiai.

„Deja, Olimpinių žaidynių transliacijos priklauso ne mums, bet transliuosime priešolimpinį turnyrą, todėl ši vasara bus LRT sporto vasara. Visokeriopai padėsime populiarindami krepšinį“, – žadėjo LRT generalinis direktorius.

Pasirašius sutartį, A. Sabonis LRT generaliniam direktoriui įteikė simbolinius vardinius marškinėlius su A. Siaurusevičiaus pavarde.

Pasirašyta sutartis numato vyrų, moterų, jaunimo ir vaikų krepšinio bei įvairių renginių, kuriuos ketina organizuoti LKF, populiarinimą.

Ateinančią vasarą LRT numato transliuoti 11 vyrų rinktinės rungtynių besirengiant Olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire. Ateityje – planai transliuoti moterų rinktinės rungtynes, vaikų ir jaunimo varžybas.

„Nacionalinė krepšinio rinktinė, kaip nacionalinė vertybė, grįžta į nacionalinio transliuotojo eterį. Didžiausi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės laimėjimai buvo transliuojami per LRT – 1992 m., 1996 m. Olimpinių žaidynių bronza, 2003 m. Europos auksas, 1995 m. Europos sidabras. Tikime, kad šis sugrįžimas rinktinei atneš sėkmę jau artimiausiu metu“,– sakė LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius.

Iš Lietuvos LRT transliuos 6 vyrų rinktinės mačus. Dar bent penkerios kontrolinės rungtynės numatytos rodyti iš Argentinos ir Brazilijos. Rungtynes bus galima stebėti ne tik per televiziją, bet ir portale LRT.lt.

Kontrolinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynės

Birželio 29 d. Klaipėda

Lietuva – Naujoji Zelandija

Liepos 1 d. Klaipėda

Lietuva – Tunisas                                           

Liepos 10 d. Vilnius

Lietuva – Venesuela

Liepos 12  d. Alytus

Lietuva – Nyderlandai

Liepos 14 d. Kėdainiai

Lietuva – Baltarusija                                      

Liepos 18 d. Kaunas 

Lietuva – Ispanija

Liepos 20 d. Madridas (Ispanija)

Ispanija – Lietuva

Buenos Airės (Argentina)

Liepos 25 d.

Australija – Lietuva

Liepos 27 d.

Argentina – Lietuva 

                                      

San Paulas (Brazilija)

Liepos 30 d.

Australija – Lietuva 

Liepos 31 d.

Brazilija/Kinija – Lietuva    

Rugpjūčio 2 d. 

Lietuva – kuri nors Olimpinių žaidynių dalyvė 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.