Tavo LRT

2021.02.08 16:00

Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas: turėjome daug galimybių paslysti

LRT.lt2021.02.08 16:00

„Man visuomet įdomu sužinoti, kokia ilgai trunkančių santykių paslaptis? Šį sykį tai ne apie santuoką. 25 bendri kūrybos metai, jei neįskaičiuosime brolystės, kuri prasidėjo dar vežimėliuose – galima būtų galvoti, kad čia pakankama priežastis stipriems saitams, kurių nenutraukė net tai, kad pusbroliai gyvena viens nuo kito per gerą 1000 kilometrų, bet Maksas ir Olegas žino kaip išsaugoti tikrą vyrišką draugystę. Pokalbis, kurį norisi pakartoti,“ – laidoje „Kur važiuojam?“ pasakoja laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Prieš ketvirtį amžiaus prasidėjęs grupės „Biplan“ kūrybinis kelias Nomedos pašnekovams atrodo vaikystėje drauge patirtų kriminalinių nuotykių, turistinių žygių, Rytų kovos menų mokyklos, futbolo treniruočių, tėvų rūpesčio rezultatas. Ne kartą laimėję geriausios Lietuvoje grupės apdovanojimus, koncertavę maištingame Kijevo Maidane, išleidę garsios dainos „Amore“ versiją baltarusių kalba demokratijos judėjimui šioje šalyje palaikyti – nenuostabu, kad medaliu „Už nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje“ apdovanotas Maksas Melmanas mano, jog įvertinimas skirtas visiems grupės nariams. Aktyvią pilietinę poziciją užimantys grupės muzikantai ištikimi pasirinktoms vertybėms, noriai dalyvauja valstybiniuose, visuomeniniuose ar labdaros renginiuose.

Olegą ir Maksą dabar skiria daugiau nei tūkstantis kilometrų, tačiau jie sako bendraujantys kone kiekvieną dieną. Intensyviai dirba studijoje, rašo naujas dainas, dalinasi svarbiausiais gyvenimo įvykiais ir ruošiasi būsimiems koncertams. Maksas dažnai grįžta į Lietuvą, atvyko ir trumpai kelionei su Nomeda laidoje „Kur važiuojam?“.

Pokalbio metu dažniausiai skambėjęs žodis „mes“ gražiai sudėlioja savitarpio santykių akcentus. Tokie skirtingų charakterių pusbroliai nuostabiai papildo vienas kitą kūryboje. Jaunystėje būta labai daug galimybių paslysti ar pasirinkti visai kitokias veiklas, tik išmintingai neįkyrus tėvų, artimų žmonių, mokytojų rūpestis ar įtaka pasirinkimams nukreipė teisingu keliu ir neleido lemtingai suklysti. Abu vieningai pripažįsta esantys labai dėkingi būtent jiems.

Kas garsiems muzikantams parodė pirmuosius gitaros akordus? Kada Maksas išgirdo pirmuosius aplodismentus? Kaip Olegas išvengė kriminalinės patirties? Kaip teisingai dalintis uždarbiu ir dar daugiau sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“ jau šį antradienį portale LRT.lt. Pokalbių laida „Kur važiuojam?“ transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Populiariausi