Naujienų srautas

Tavo LRT2016.04.22 11:23

Klausiate – atsakome. Kodėl kirai būriuojasi ten, kur nėra vandens telkinių?

Kirus pastebėti galime ne tik pajūryje, bet ir Lietuvos didmiesčiuose. Taip yra todėl, kad šie paukščiai įsikuria ir nedideliuose vandens telkiniuose ar pelkėtose vietose, o ieškodami maisto gali atskristi ir į patį miestą. Taip sako Lietuvos ornitologų draugijos projektų koordinatorius Gediminas Petkus.

LRT RADIJO klausytojas Kęstutis iš Vilniaus pastebėjo, jo manymu, keistą gamtos reiškinį. „Gyvenu Taikos gatvėje. Rytais matau netoli savo namų atskrendant didelį būrį kirų. Tarp namų šie paukščiai kelia didelį triukšmą. Kodėl kirai būriuojasi ten, kur nėra vandens telkinių?“ – domisi jis.

Ornitologų draugijos atstovo teigimu, rudagalviai kirai, kuriuos greičiausiai ir matė LRT RADIJO klausytojas, yra labiausiai Lietuvoje paplitusi kirų rūšis. Jie dažniausiai įsikuria prie vandens telkinių, pelkėtų vietų. Lizdus krauna salose, kartais – pelkių kupstuose, dažnai peri kolonijomis.

„Stebimu laikotarpiu rudagalviai kirai galėjo migruoti ir toje gatvėje tiesiog buvo stabtelėję pasimaitinti. Tačiau gali būti ir taip, kad šie kirai yra įsikūrę Vilniaus miesto Pilaitės mikrorajone esančio Salotės ežero saloje, skrenda maitintis šiek tiek toliau nuo salos ir taip pasiekia Taikos gatvę“, – pasakoja specialistas.

Anot jo, vilniečiai šiuos paukščius gali pastebėti ne vien Pilaitėje, bet ir Žirmūnuose, Šiaurės miestelyje. Netoli teka Neris, kurios gėrybėmis kirai maitinasi.

„Turiu pastebėti, kad kirai maitinasi ne vien bestuburiais ir varliagyviais ar mažomis žuvelėmis, bet ir aplanko konteinerius ar sąvartynus, todėl juos neretai galima pamatyti ir ten“, – tikina G. Petkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi