Tavo LRT

2016.04.20 10:28

Pasaulio įdomybės: rinkimų pažadas – Romoje paleisti 0,5 mln. kačių

Kandidatas į Romos mero postą pažadėjo paleisti 0,5 mln. laukinių kačių, importuotų iš Azijos, kad jos strateginėse miesto vietose gaudytų karaliaujančias žiurkes. Silvio Berlusconi partijos narys Antonio Razzi tokiu pažadu bando laimėti rinkėjų palankumą. Amžinajame mieste tarp architektūros paminklų ir liekanų visada buvo galima pamatyti laukinių kačių, bet nuo 1980 m., kai buvo įvesta sterilizavimo politika, jų skaičius smarkiai sumažėjo. Tačiau nuo to laiko išaugo žiurkių populiacija – skaičiuojama, kad po Romą bėgioja 6 mln. šių graužikų.

Koncertų rūmai „Bataclan“ skelbia apie artėjančius pirmuosius koncertus po to, kai lapkričio mėnesį per roko grupės „Eeagles of Death Metal“ koncertą „Islamo valstybės“ kovotojai čia nužudė 90 žmonių. Artimiausi koncertai numatomi lapkričio mėnesį, pirmieji į koncertų rūmus planuoja atvykti britų atlikėjas Pete`as Doherty ir Senegalo žvaigždė Youssou N`Dour. Tiksli atidarymo diena kol kas neskelbiama, o pastatas toliau renovuojamas. Per 2015 m. lapkričio 13 d. keliose Paryžiaus vietose įvykdytas atakas žuvo 130 žmonių.

***

Kosta Rika prie sienos sustabdė daugiau nei 1 000 migrantų, daugiausia iš Kubos. Atšilus JAV ir Kubos santykiams, kubiečiai ėmė baimintis, kad anksčiau galiojusios išskirtinės sąlygos atvykti į JAV gali greitai nustoti galioti. Po to kai, Nikaragva, Kubos sąjungininkė, uždarė sienas, Kostą Riką nuo gruodžio mėnesio pasiekė apie 8 tūkst. migrantų iš Kubos. Dešimtmečius kubiečiai, pasiekę Amerikos krantus, galėjo lengvai gauti politinį prieglobstį dėl Kuboje esančios diktatūros, tačiau daugelis baiminasi, kad, pagerėjus JAV ir Kubos vadovų santykiams, tokio statuso jie gauti nebegalės.

***

Mokslininkas Stephenas Hawkingas, „Facebooko“ vadovas Markas Zuckerbergas ir Rusijos milijardierius bei mokslininkas Jurijus Milneris vienija jėgas siekdami, kad būtų sukurta technologija, kuri leistų mažyčiam kosminiam laivui per 20 metų pasiekti kitą Saulės sistemą. Su dabar turimomis technologijomis tai būtų galima padaryti maždaug per 30 tūkst. metų.

Planuojama Žemėje sukurti galingų lazerių kompleksą, kurio spinduliai stumtų vos pašto ženklo dydžio kosminių laivų spiečių. Taip būtų užtikrinta, kad bent vienas iš jų tikrai pasiektų kitą Saulės sistemą ir sužinotų, ar ten taip pat egzistuoja gyvybė. Mokslininkų grupė nusitaikė į Kentauro Alfos žvaigždyną, kur anksčiau buvo pastebėta planeta, savo dydžiu panaši į Žemę.

***

Pirmą kartą per 100 metų pasaulyje tigrų pradėjo daugėti. Paskutiniai tyrimai parodė, kad populiacija išaugo Rusijoje, Indijoje, Butane ir Nepale. 2010 m. labdaringas Leonardo DiCaprio fondas ir Pasaulio laukinės gamtos fondas pasiryžo iki 2022 m. padvigubinti laisvėje gyvenančių tigrų skaičių, o dabar bendromis pastangomis nuolatinį šių gyvūnų skaičiaus mažėjimą pavyko sustabdyti. Skaičiuojama, kad šiuo metu visame pasaulyje 3 890 laukinių tigrų.

***

Amerikos federalinis tyrimų biuras siūlo 25 tūkst. dolerių atlygį asmeniui, suteiksiančiam informacijos apie vagį, kuris balandžio pradžioje pavogė septynis Andy Warholo darbus iš meno muziejaus Misūrio valstijoje. Vieno iš kūrinių – paveikslo „Kembelo sriuba“ – vertė yra 0,5 mln. dolerių. Pavogtus kūrinius galerija saugo jau nuo 1985 m.

2015 m. devyni originalūs beveik 400 tūkst. vertės A. Warholo paveikslai buvo pavogti iš Los Andželo kino kompanijos ir pakeisti kopijomis. Kūrinių likimas ir vagys iki šiol nežinomi.