Tavo LRT

2016.04.12 12:29

Premjeras tikisi, kad naujas Darbo kodeksas bus priimtas iki birželio

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, ELTA2016.04.12 12:29

Naujas socialinis modelis duos tam tikrų teigiamų rezultatų po dvejų metų, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas A. Butkevičius. Jo teigimu, daugelis žmonių naujovėms nėra imlūs, todėl jiems reikėtų ne mitinguoti prieš siūlomus Darbo kodekso pakeitimus, o įsigilinti, kokią naudą šie pakeitimai atneš.

Seimas antradienį grįžta prie naujo socialinio modelio svarstymo. Pirmiausia parlamentarai imsis pagrindinio projekto – Darbo kodekso. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija antradienį žada protestuoti prieš skubotą socialinio modelio svarstymą. Esą komitetuose nebaigti svarstyti susiję įstatymo projektai, atskiri Seimo nariai svarstymo eigoje teikia naujus siūlymus. Nepaisant to, premjeras įsitikinęs, kad naujas socialinis modelis bus priimtas.

„Manau, kad [šis teisės aktas] bus priimtas. Jei nebus, liksime senamadiška valstybė, nematanti, kad reikia daryti pertvarkas mūsų darbo rinkoje. Įstatymai, apie kuriuos kalbame, jau priimti ir Latvijoje, ir Estijoje. Mes šioje srityje atsiliekame. Vertinant daugelį pasaulio šalių, esame maždaug 105 vietoje. Lygiuojamės su kai kuriomis Afrikos valstybėmis“, – tvirtina A. Butkevičius.

Premjeras tikisi, kad naujas Darbo kodeksas bus priimtas iki šių metų birželio 1 d. „Duok, Dieve, kad iki birželio 1 d. Mano toks noras ir suformuluotas tikslas“, – į klausimą, kada bus priimtas šis dokumentas, žurnalistams atsakė A. Butkevičius.

Jis viliasi, kad Seimo nariai nesiims populizmo ir į situaciją žiūrės protingai bei rimtai įvertins pateiktus įstatymo projektus. „Tikiuosi, kad [...] priims, noriu pabrėžti, mūsų vyriausybės parengtą projektą su pataisomis tokį, kokį siūlėme. Tik tokiu atveju gausime naudos iš naujojo socialinio modelio“, – tikina ministras pirmininkas.

Anot jo, reikia suprasti, kad dėl vis nepriimamo Darbo kodekso mes ir taip vėluojame ir tai stabdo mūsų ekonomiką. Jis priduria, kad pokyčių reikalauja ir tokios tarptautinės organizacijos bei institucijos, kaip Europos Komisija (EK), Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

„Manau, kad tam tikri teigiami rezultatai bus matomi po dvejų metų. Daugelis žmonių naujovėms nėra imlūs, todėl prašyčiau geriau ne piketuoti, ne organizuoti mitingus, o susėdus už stalo įsigilinti, kokią naudą duos [šis įstatymas], kuriant mūsų Lietuvos ateitį“, – siūlo A. Butkevičius.

Dėl vidaus reikalų ministro sprendimą priims gavęs informaciją

Premjeras nenurodo, kada tiksliai gali būti pateiktas naujas kandidatas, vidaus reikalų ministro poste pakeisiantis Saulių Skvernelį. „Viskas ilgai užtrunka, nes aš negaliu teikti kandidatūrų, kol negaunu pažymų ar kitos informacijos iš specialiųjų tarnybų. Pastaruoju metu šis dėmesys labai sustiprintas. Tikriausiai to niekada nebuvo po nepriklausomybės atkūrimo“,– nurodo A. Butkevičius.

Jis tikina norįs, kad specialiosios tarnybos galėtų susipažinti su pateiktomis kandidatūromis, surinkti informaciją. „Kaip aiškina specialiosios tarnybos, jos turi gauti įvairią informaciją net iš 42 institucijų ir po to šią informaciją pateikti man“, – sako premjeras.

Antradienio rytą reikiamos informacijos iš specialiųjų tarnybų A. Butkevičius dar nebuvo gavęs. „Kai tik turėsiu tą informaciją, teiksiu dekretą respublikos prezidentei“, – tikina ministras pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.