Tavo LRT

2021.01.26 15:36

LRT kino gidas: daugiau nei 120 apdovanojimų pelnęs filmas ir juostos iš Europos

LRT.lt2021.01.26 15:36

Šią savaitę LRT kino rekomendacijų sąraše – penkios skirtingos, tačiau vienodai įtraukiančios juostos. Apdovanojimų laureatė „Boružė“, prancūzų humoras kriminaliniame filme ir amerikietiškos svajonės paieškos „Kartą Niujorke“ – savaitės pabaigoje savo vakaro juostą išsirinks kiekvienas.

Ketvirtadienis, sausio 28 d.

Rinktinis „Elito kino“ kąsnis – 2 „Auksinius gaublius“ laimėjęs, 5 „Oskarams“ nominuotas, iš viso 120 kino apdovanojimų pelnęs filmas „Boružė“. Tai – pasakojimas apie Boruže pasivadinusią Kristin, kilusią iš neturtingos šeimos, nuolat besikivirčijančią su motina ir svajojančią apie nuostabią meilę. Paauglė lanko katalikiškąją mokyklą, bet per pamaldas akivaizdžiai nuobodžiauja, o pamokoje apie abortus vienintelė išdrįsta paprieštarauti dievobaimingai mokytojai. Jos vietos po saule paieškos dar tik prasideda... Įsijunkite per LRT PLIUS, 21.30 val.

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ komediją su ironijos prieskoniu pristatys poetė Giedrė Kazlauskaitė.

Penktadienis, sausio 29 d.

LRT PLIUS Europos kine – vokiškas 2018 m. filmas „Išsiveržti į laisvę“, pelnęs 8 kino apdovanojimus. Juosta nukelia į 1971-uosius, konservatyvų Vokietijos kaimelį. Jame Erika augina tris vaikus ir, sužinojusi, kad laukiasi ketvirtojo, nutaria jo negimdyti. Po operacijos įvyksta komplikacijų ir vyras sužino apie žmonos nuodėmę. Kilusį barnį pagilina ir ginčai dėl dukters Ulrikės, kurią motina norėtų siųsti mokytis toliau. Erika su vaikais išvyksta pas savo seserį, tačiau ten sunkumai tik prasideda: be vyro sutikimo moteris negali nei įsidarbinti, nei leisti vaikų į mokyklą. Erika nutaria pradėti kovą, kad pakeistų savo gyvenimą. Dramą žiūrėkite 21.30 val. per LRT PLIUS.

7 dienas po premjeros televizijoje filmą rasite ir LRT.lt mediatekoje.

Penktadienį kino vakarą po vidurnakčio tęs kriminalinė prancūzų komedija „Penkiese“. Filmas prasideda nuo penkių vaikystės draugų svajonės gyventi viename kambaryje. Vos pasitaikius progai, jie šią svajonę išpildo. Kompanijos siela Samuelis pasiūlo sumokėti pusę nuomos mokesčio, tačiau vos įsikrausčius, jam iškyla piniginių problemų. Jis, nusprendęs kitiems nieko nesakyti, ima pardavinėti narkotikus, kad galėtų užsidirbti. Pavojinga kasdienybė Samueliui sukelia didelių problemų, tad jam nelieka kito pasirinkimo kaip tik kreiptis pagalbos į vienintelius draugus. Filmą žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ 00.05 val.

Šeštadienis, sausio 30 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ šį šeštadienį – „Auksiniam gaubliui“ nominuota biografinė karinė drama „Daglas Makarturas“.

Pagrindinis filmo herojus – generolas Daglas Makarturas, sąjungininkų kariuomenės vyriausiasis vadas Antrojo pasaulinio karo metais, o vėliau ir Jungtinių Tautų organizacijos kariuomenės vadas Korėjos kare. Veiksmas prasideda 1942 metais, kai užgrobiami Filipinai. Juostoje atkuriama legendinio karvedžio karjera nuo Antrojo pasaulinio karo iki 1951-ųjų, kai dėl nesutarimų su JAV prezidentu Hariu Trumanu jis buvo išleistas į atsargą. Filmą stebėkite 21 val. per LRT PLIUS.

LRT TELEVIZIJA šeštadienio vakarą kviečia praleisti su Kanų kino festivalio konkurse rodyta romantine drama „Kartą Niujorke“, kurioje vaidmenį sukūrė ir Jaoquin Phoenix.

Istorija nukelia į XX amžiaus trečiąjį dešimtmetį, kai drauge su tūkstančiais emigrantų iš visos Europos Eva su seserimi Magda palieka gimtąją Lenkiją ir išplaukia į Niujorką. Ten serganti Magda uždaroma į ligoninės karantiną, o Eva susipažįsta su Brunu, kurio išorinis žavesys slepia žiaurų ir pavojingą būdą. Netrukus sąvadautojas Brunas įtraukia jauną moterį į naktinių Niujorko plaštakių ir šokėjų gyvenimą, o jo duodami pinigai tampa ne tik vieninteliu Evos pragyvenimo šaltiniu, bet ir lėšomis seseriai gydyti. Pasirodžius keliaujančiam magui, Bruno pusbroliui Orlandui, Evai nušvinta viltis ištrūkti iš vergyste tapusios kasdienybės. Juosta bus rodoma 23 val.

Dar 14 dienų po filmo parodymo per televiziją jį pamatyti galėsite LRT.lt mediatekoje.

Populiariausi