Tavo LRT

2016.04.08 11:30

LRT RADIJO pasakojime – vieni svarbiausių radijo darbuotojų, kurių niekas negirdi

LRT RADIJO klausytojai negirdi šių darbuotojų ir nepažįsta jų darbo, tačiau jis – neatsiejama ir reikšminga radijo dalis. Taip LRT RADIJO režisieres apibūdina Violeta Melnikienė, apie šią profesiją parengusi pasakojimą laidai „Devyni radijo dešimtmečiai“.   

„Norėjau papasakoti apie žmones, su kuriais dirbu, kurių darbą visad mačiau, kurių darbas niekur nepapasakotas, tie žmonės – negirdimi“, – sako V. Melnikienė, kurios parengtą pasakojimą radijo klausytojai galės girdėti penktadienį 15.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laidoje kalbės LRT RADIJO garso režisierės Nijolė Baranauskaitė, Lina Dainienė ir Sonata Jadevičienė.

V. Melnikienės teigimu, radijo klausytojai nuolat girdi skambančią muziką, tačiau kaip ji įvedama, kuriant spektaklį, ruošiant poezijos valandėles, darant laidas, nėra papasakota, o radijo režisierės – tarsi pamirštos.  

„Mačiau, kiek vargsta žmonės, darydami tas rimtas istorines laidas: pasakojimams reikalingi žmonės mirę arba serga ir negali atvykti. Pagalvojau, kodėl gi nepadaryti gyvosios istorijos – kas vyksta čia ir dabar“, – atskleidžia laidos „Devyni radijo dešimtmečiai“ vedėja.  

Jos teigimu, pašnekesys, kurį radijo klausytojai galės išgirsti po 15 val., žurnalistei pasirodė išties įdomus. „Kiekvieną savaitę su šiomis režisierėmis darau laidą. Jų yra tik trys: jos daro ir radijo teatrus, ir poezijos valandėles, ir laidas, ir reklamas, ir anonsus. Laidoje jos pasakos, kaip jos renka muziką, kad tai nėra atsitiktinis pasirinkimas. Viskas parenkama motyvuojant, žiūrima į epochą, į tembrą“, – aiškina V. Melnikienė. 

Laidoje skambės ir garso režisierių kūrinių fragmentai.

Laida „Devyni radijo dešimtmečiai“ – penktadienį 15.05 val. per LRT KLASIKĄ.  

Pasakojimas bus kartojamas balandžio 10 dieną, sekmadienį, 9.05 val. per LRT KLASIKĄ. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.