Tavo LRT

2021.01.26 09:21

Mindaugas Meškauskas: nesu žinomas žmogus, bet žinomi žmonės mane žino

LRT.lt2021.01.26 09:21

„Jei egzistuotų konkursas „Plačiai siauruose sluoksniuose žinoma asmenybė“, tai jame nugalėtų TV režisierius, fotografas Mindaugas Meškauskas, – beveik rimtai svarsto laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Žmogus, kurio nereikia pristatyti nė vienam Lietuvos popatlikėjui, užtenka paminėti pravardę – Meška. Neatsimenu, kada pirmą sykį susikirto mūsų keliai, bet nuo tada niekuomet neišsiskyrė. Su Mindaugu įdomu kalbėtis, sekti jo veiklą, skaityti tekstus, tai žmogus, kuris puikiai režisuoja ne tik laidas, renginius ar koncertus, bet ir savo gyvenimą.“

Televizijos režisierius Mindaugas Meškauskas nuo vaikystės svajojo tapti režisieriumi: „Stojau į režisūros kursą ir likau labai nustebęs, netgi pasipiktinęs, kai manęs nepriėmė.“ Tada ambicingas vaikinas pasirinko religijotyros studijas Vytauto Didžiojo universitete, kurias sėkmingai baigęs ėmėsi rašyti daktaro disertaciją ir, jeigu ne lemtingas atsitiktinumas, būtų palaidojęs savo gyvenimo svajonę.

Prieš 25 metus, kuriantis vienai naujų Lietuvos televizijų, M. Meškauskui pasitaikė proga išbandyti jėgas režisieriaus pozicijoje, kur sėkmingai darbuojasi iki šiol. Mokslinio darbo vadovas už profesijos pakeitimą nepagyrė, jo pasakyti žodžiai skaudžiai smigo į širdį, bet savo sprendimo M. Meškauskas niekada nesigailėjo. Nors darbas televizijoje, jo paties nuomone, neturi didelės išliekamosios vertės.

Prieš septynerius metus televizijos projektų režisierius stačia galva puolė dar į vieną užsiėmimą – specialia XIX amžiaus fotografavimo technika kuria portretus. Nauja veikla atskleidė Mindaugo talentą netikėtu kampu pavaizduoti žinomus žmones. Dar viena lemtinga pažintis su Dalia Ibelhauptaite įkvėpė M. Meškauską sukurti menininkų grupės, pasivadinusios bohemiečiais, portretų seriją. Kūrybinis bendradarbiavimas buvo vainikuotas paroda „Iš tos operos“, kurią kartu su MO muziejaus darbuotojais sukūrė „Vilnius City Operos“ komanda. Mindaugo fotografijos tapo įspūdinga parodos dalimi.

Koks buvo pirmas Mindaugo darbas? Koks fatališkas susitikimas iš esmės pakeitė jo gyvenimą? Kokių svarbių žodžių negali pakartoti prieš kamerą ir ką televizijos projektų režisierius Mindaugas Meškauskas vadina „girtais vaikais“, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“. Kiekvieną antradienį LRT.lt portale. Laidų įrašus rasite LRT mediatekoje.