Tavo LRT

2021.01.22 16:19

Laidoje „Šventadienio mintys“ – savanorių, padedančių medikams, pasakojimai

LRT.lt2021.01.22 16:19

„Nesinori kažkaip girtis, reikštis ir iš to daryti atrakciją, bet kalbu, nes jei dar kada ištiktų kas nors panašaus, tai kad būtų lengviau mobilizuotis”, – sekmadienį, 7 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Šventadienio mintys“ pasakos Justina Ragauskaitė viena iš tų, kuri drąsiai eina į ligoninių „raudonas zonas” ir padeda sunkiai sergantiems COVID-19 pacientams. Kodėl jie tai daro? Kodėl rizikuoja savo sveikata ir savo noru pasirinko būti pačiame viruso židinyje?

„Kas kitas, jei ne aš? – atsako Tomas Adamonis bei priduria, jog tam laiko galime rasti visi. – Sausio pirmąją juokavome, ar dabar geriau vartytis lovoje, ar būti čia“. Savanorystės kelią pasirinkusieji atsiribojo nuo saviškių, kad išėję iš reanimacinių palatų netyčia jų neužkrėstų. Anot šių žmonių, jie pasiryžo vienatvei ir izoliavosi nuo artimųjų, nes kažkas nori gyventi laisviau nei šiuo metu galima.

„Vaizdai būna sunkūs, bet džiaugiuosi, jog nė vienas nepabėgo ir visi sugrįžta tęsti tai, kam pasiryžo“, – teigia Lietuvos šaulių sąjungos narius savanorystei subūręs Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas ir pats velkasi apsauginį kombinezoną bei žengia padėti iš visų jėgų su liga kovojantiems pacientams.

„Sunkiausia matyti ašaras. Kai jie nepajėgia nei kalbėti, nei judėti. Tik rieda ašara“, – pasakoja P. Saudargas ir neslepia, kad po pamainos ne vienas savanoris į namus parsineša daug slogių, liūdnų minčių.

Tuo tarpu gydytojai viltingai žvelgia į priekį. Tai kokios prognozės? Ar kada nors dar gyvensime taip, kaip gyvenę? Atsakymus išgirsime šį sekmadienį 7 val. laidoje „Šventadienio mintys“ per LRT TELEVIZIJĄ. Laidą taip pat galima žiūrėti ir LRT mediatekoje.