Naujienų srautas

Tavo LRT2016.04.05 21:19

VRK atstovė: galimybės iš V. Mazuronio atimti mandatą nėra

Galimybės atimti mandatą iš Valentino Mazuronio nėra, nepaisant partinės priklausomybės, LRT RADIJUI sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė. V. Mazuronis tvirtina, kad mandatas vis dėlto priklauso jį iškovojusiam žmogui, o ne partijai.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininko Petro Gražulio tvirtinimu, buvusiam Darbo partijos vadovui Viktorui Uspaskichui V. Mazuronis buvo pažadėjęs dalį „tvarkiečių“ iš partijos išsivesti kartu su savimi.

„Vakar V. Mazuronis išplatino pareiškimą, ragindamas mūsų partijos narius jungtis prie Darbo partijos. Išeidamas į Darbo partiją jis buvo pažadėjęs Viktorui Uspaskichui, kad daugiau nei pusė partijos išeis pas „darbiečius“. Deja, taip neįvyko, o pažadus kažkaip reikia vykdyti, tai tokį pareiškimą ir padarė“, – LRT RADIJUI teigia P. Gražulis.

Jis priduria - kai tik V. Mazuronis išėjo, buvo iš karto padarytas pareiškimas, kad jis „Tvarkai ir teisingumui“ grąžintų mandatą. „Tvarkiečių“ vicepirmininkas taip pat teigia nemanantis, kad jo bendrapartiečiai nutars jungtis prie V. Mazuronio stovyklos.

„Net sūnus neina tėvo takais – jis [Andrius Mazuronis – LRT.lt] nuėjo pas liberalus, o tėvas nuėjo pas „darbiečius“. Ar tėvas blogas, ar sūnus prastas, aš nežinau. Jei vaikas neklauso, tai partijos nariai tikrai nesiklausys“, – tikino P. Gražulis.

V. Mazuronis, paklaustas, ar atsisakys europarlamentaro mandato, tikina, kad to daryti tikrai neketina. Darbo partijos pirmininkas pabrėžia, kad mandatas priklauso ne partijai, o tam žmogui, už kurį nubalsavo rinkėjai.

Anot Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojos L. Matjošaitytės, Vyriausiajai rinkimų komisijai nesvarbu, kuriai partijai priklauso parlamentaras ar kuriai priklausė per rinkimus. Jos teigimu, galimybės iš Darbo partijos vadovo atimti mandatą nėra. „Jei V. Mazuronis dalyvaus Seimo rinkimuose ir bus išrinktas Seimo nariu, jis praras Europos Parlamento mandatą“, – teigia L. Matjošaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi