Tavo LRT

2021.01.19 17:06

LRT kino gidas: ekranuose – kvapą gniaužiantys pasakojimai, virtę istorija

LRT.lt2021.01.19 17:06

Šią savaitę LRT kino gide – daug kokybiškų rekomendacijų biografinių ir istorinių filmų žiūrovams. Apie Libano pilietinio karo žaizdas primins „Elito kino“ drama, Europos kinas nukels į 1980-ųjų Vimbldono turnyrą, o sekmadienį, iškart po „Černobylio“, į 18 a. grąžins „Marija Terezė“.

Ketvirtadienis, sausio 21 d.

Rinktinis šios savaitės kino kąsnis – kaip geriausias užsienio filmas „Oskarui“ nominuotas, „Kino pavasaryje“ rodytas ir iš viso 18 apdovanojimų pelnęs „Įžeidimas“ LRT PLIUS „Elito kine“.

Filme vaizduojamas krikščionio mechaniko ir statybose dirbančio musulmono konfliktas, įsižiebęs dėl, atrodytų, banalios smulkmenos – nutekamojo vamzdžio. Palaipsniui konfliktas taip išauga, kad persikelia ne tik į teismo salę, bet ir į Beiruto gatves, kuriose atgyja aštuntajame dešimtmetyje vykusio Libano pilietinio karo žaizdos.

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys Mindaugas Jackevičius, žurnalistas, portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius. Filmą įsijunkite 21.30 val.

30 dienų po filmo premjeros per LRT PLIUS sau patogiu metu jį peržiūrėti bus galima ir LRT.lt mediatekoje.

Penktadienis, sausio 22 d.

Europos kine – švedų drama „Bjornas Borgas prieš Makenrojų“. Tai istorija apie dvi teniso pasaulio žvaigždes, amžinus konkurentus, Bjorną Borgą ir Džoną Makenrojų. Juosta atskleidžia, kaip jie tapo legendomis ir ką už tai teko paaukoti kiekvienam iš jų. Per lemiamą kovą 1980 m. Vimbldono turnyre sportininkai supranta, kad jų išgyvenimus geriausiai suprasti sugeba tik... didžiausias priešas.

Žiūrėkite per LRT PLIUS, 21.30 val. Dar dvi savaites po filmo parodymo LRT PLIUS eteryje jį peržiūrėti bus galima LRT.lt mediatekoje.

Vėlų penktadienio vakarą, 23.25 val., LRT TELEVIZIJA rodys kiekvienam iš vaikystės puikiai žinomo žaidimo „Laivų mūšis“ įkvėptą veiksmo filmą tuo pačiu pavadinimu.

Kartą pratybų metų sąjungininkai vandenyje pastebi neatpažintą objektą ir leidžiasi jo apžiūrėti. Paaiškėja, kad plūduriuojantis objektas – kosminis erdvėlaivis, vykdantis nežinomą misiją. Pažadinę nežemiškas būtybes, pasiruošusias nušluoti viską savo kelyje, kariūnai priversti gintis ir duoti atkirtį ateiviams, ketinantiems užimti Žemę.

Prasideda nenuspėjamas laivų mūšis, kurio baigtis nulems tolesnį planetos likimą. Juostoje vaidmenį sukūrė žiūrovams puikiai pažįstamas Liam Neeson.

Šeštadienis, sausio 23 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ – „Midvėjaus mūšis“, nukelsiantis į Antrojo pasaulinio karo metus. JAV ir Japonijos kare vyksta persilaužimas, o mūšis ties Midvėjumi tampa esminiu įvykiu kare. Pralaimėjusi kovą, Japonija atsidurtų ties kapituliacijos riba, nuo šio mūšio baigties priklauso ir visos Ramiojo vandenyno kovos.

Juostą stebėsiantys žiūrovai pajus, kaip net ir nereikšmingi epizodai istorijoje keičia mūšių, karų baigtis ir tūkstančių žmonių likimus. „Midvėjaus mūšis“ laikomas labai tiksliai realius įvykius atkuriančiu pasakojimu, kuriame remiamasi dokumentiniais kino kadrais. Filmą įsijunkite 21 val.

23 val. per LRT TELEVIZIJĄ laukia romantinė komedija „Išbandymas dviem“. Pagrindinė jos herojė – Prinstono universiteto priėmimo komisijos narė Porša Neitan, vertinanti tūkstančius universitete studijuoti svajojančių jaunuolių paraiškų.

Prinstono dekanui Klarensui paskelbus apie išėjimą į pensiją, stipriausiomis kandidatėmis į jo vietą tampa Porša ir jos varžovė kolegė Korin, tačiau kartą Porša sulaukia savo studijų laikų draugo Džonas skambučio – vyras pasiūlo atvykti į alternatyvią vidurinę mokyklą, kuriai jis vadovauja. Čia Džonas Poršą supažindina su gabiu mokiniu Džeremaja, kuris gali būti jos sūnus, atiduotas įvaikinti prieš daugelį metų. Kad priimtų šį studentą, Porša rizikuoja ir pirmą kartą karjeroje pažeidžia studentų priėmimo taisykles.

Sekmadienis, sausio 24 d.

Du sekmadienio vakarus iš eilės LRT TELEVIZIJA 22.05 val. rodo 2019 m. išleistą antrąjį keturių dalių istorinės dramos „Marija Terezė“ sezoną. Serijos bus rodomos šį ir kitą sekmadienį, po premjeros televizijoje 30 d. jas pažiūrėti bus galima ir LRT.lt mediatekoje.

Imperatorius Karolis VI 1713 m. Mariją Terezę paskelbia Habsburgų monarchijos paveldėtoja. Po imperatoriaus mirties 1745 m. Marija Terezė gauna imperijos sostą, imperatoriumi karūnuojamas ir jos vyras Pranciškus I. Naujoji imperatorė paveldėjo visiškai pakrikusią valstybę: atskiras jos dalis jungė silpni federacijos ryšiai, ekonominė būklė buvo apverktina. Marijai Terezei teko vykdyti reformas, kariauti su Prūsija.

Filmo antrajame sezone Marija Terezė su vyru ir dukromis grįžta į Vieną. Pagal specialų nutarimą Austriją valdys Marija Terezė, tačiau dvaro ministrai mano, kad tai – ne moters jėgoms. Netrukus pasiekia neramios naujienos: prūsų karaliaus Fridricho kariuomenė įsiveržė į Sileziją. Šalis atsiduria ant karo slenksčio, o Europos monarchijos vietoj žadėtos pagalbos puola šalį. Marijai Terezei būtina pasitelkti savo diplomatijos įgūdžius ir išlikti tvirtai čia pat gimstančios istorijos akivaizdoje.