Tavo LRT

2016.03.31 09:53

Naujame LRT projekte – ir nebeegzistuojančios, ir atsikūrusios popgrupės

Atlikėjai, skaičiuojantys daugiau nei dvidešimt metų scenoje, arba grupė, per pastarąjį dešimtmetį spėjusi ne tik išsiskirti, bet ir grįžti į sceną bei jau nebeegzistuojančios grupės narys – tai trečiadienio vakarą išvydo LRT didžiojoje studijoje susirinkę svečiai. Netrukus tai pamatys ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai naujame, LRT RADIJO devyniasdešimtmečiui skirtame projekte „90 dainų – 90 legendų“. 

Kiekvienoje laidoje, kurias ves Andrius Tapinas ir Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė, žiūrovai išgirs lietuviškas dainas iš skirtingų dešimtmečių. Trečiadienio vakaras LRT studijoje skirtas XXI a. muzikai.

Pirmasis scenoje pasirodė ir prieš penkerius metus parašytą kūrinį „Kažkada“ atliko Igoris Kofas su grupe „Lemon joy“. „Labai džiaugiuosi šiuo kūriniu. Tą skambesį, menantį „Modern Talking“, prisimenu nuo mokyklos diskotekų, tad stengiausi tai atkartoti“, – pripažino atlikėjas.

Paklaustas, kodėl grupė „Lemon joy“ vis dar yra viena iš nedaugelio, gyvavusių be pertraukų ir išsiskyrimų, I. Kofas juokavo, kad jis pats dainas kuria ir dainuoja, tad nuo savęs atsiskirti būtų sunku. 

„Iš tų 90 metų, kuriuos skaičiuoja LRT RADIJAS, aš jame esu 47“, – atskleidė Bernadeta Lukošiūtė, geriau žinoma Tetos Betos vardu.  Paklausta, kokia ryškiausia patirtis iš metų, praleistų radijuje, moteris prisiminė Sausio 13-ąją.

„Viskas radijuje vyko ir keitėsi pamažu, man teko laimė skaityti tokias laidas, kur buvo mažiau politikos. Žinoma, didžiausias sukrėtimas – Sausio 13“, – kalbėjo B. Lukošiūtė.

Kaip vieną įsimintiniausių muzikinių laikotarpių moteris išskyrė laiką, kai radosi LRT KLASIKOS programa. „Tačiau, jeigu apie lengvąją muzika kalbėsime, prisimenu, kai LRT dirbo Laimis Vilkončius ir parašė romansą. Kai mes jį išgirdome, o Laimį sutikome bufete, pripuolėme jam dėkoti, ta daina man patinka iki šiol“, – pasakoja moteris. 

Tačiau šiuolaikinė muzika B. Lukošiūtei taip pat prie širdies: „Esu sentimentalus žmogus, mėgstu melodingas, širdį virpinančias dainas. Man patinka „Liūdni slibinai“, labai patiko ką tik „Lemon joy“ atlikta daina, „Biplan“, kai kurios Andriaus Mamontovo dainos“. Kelionę po populiariosios muzikos dešimtmetį toliau tęsė Viliaus ir Violetos Tarasovų duetas su kūriniu „Pavojinga muzika“.

„Ar būsiu teisi, sakydama, kad tikroji jūsų svočia – muzika? “ – klausė renginio vedėja E. Daugėlaitė-Kryževičienė. „Labai taiklu, – sutiko V. Tarasovas ir prisiminė kūrinį „Aš tavo“ suvedusį jį su žmona. 


V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Daugiau nei dešimtmetį tęsiasi ir Jurgos Šeduikytės karjera. Moteris pirmą kartą pasirodė būtent LRT TELEVIZIJOS laidoje „Būk artistas“ pseudonimu „Dingau“. Be to, šioje televizijoje ne kartą ir ne sezoną buvo laidų vedėja. „Visada stengiuosi derinti tai, ką esu palikusi, ir muziką. Visi mes taikome tai, ko mokėmes“, – sako žurnalistikos studijas baigusi atlikėja.

Per dešimtmetį kito ne tik moters amplua, kardinaliai ir dažnai keitėsi ir jos įvaizdžiai, kūrybiniame gyvenime atsirado teatras. Moteris scenoje atliko dainą „Smėlio žmonės“, kuri, kaip atskleidė, jai – viena gražiausių. 

„Geriausi mano metai buvo nuo 2006“, – atskleidė kitas vakaro dalyvis Deivis. Jis prisiminė, kai vienos paskaitos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje metu jam paskambino Arūnas Valinskas: „Išbėgu iš paskaitos, keliu ragelį ir jis mane kviečia dainuoti su Inga Valinskiene“.

Šventiniame koncerte jis atliko seną kūrinį „Dainuok“. „Jo niekada nedainuodavau gyvai. Tada nebuvo labai populiaru dainuoti gyvai“, – tikina jis. Tačiau popmuzikos scena, atlikėjo įsitikinimu, per dešimtmetį pakito.

„Viskas gerėja, populiarioji muzika darosi vis profesionalesnė. Labai stengiamės, patys sau keliame kartelę“, – mano D. Norvilas. 

„Per šitą dešimtmetį supratau, kad labai pavargstu nuo nekokybiško garso, girtos publikos, abejingumo ir negebėjimo išgirsti. Per šį dešimtmetį labai aiškiai susidėliojau daug prioritetų“, – savo atradimais dalinosi kita scenos legenda – Neda Malūnavičiūtė. LRT TELEVIZIJOS žiūrovams ir radijo klausytojams ji skyrė savo dainą „Pasaka“.

 „Esu nepataikaujanti, bet yra tik dvi radijo programos, kurių klausausi. Viena jų groja mano mėgstama muzikinį žanrą ir tik LRT – vienintelė stotis, kur yra teminių muzikinių laidų, įdomių pokalbių su muzikais“, – džiaugėsi dainininkė. 

Kitos dešimtmečio legendos Ievos Narkutės diskografijoje – trys albumai. „Visi trys – labai skirtingi ir visi trys – labai mieli, pirmas – nedrąsus, drebantis, eklektiškas, antras – labai asmeniškas, išgyventas, greitai rašytas ir sukurtas, o trečias toks, kurį labai norisi visiems rodyti, girtis, nes tai – su orkestru“, – džiaugėsi I. Narkutė ir atliko vieną populiariausių savo kūrinių „Raudoni vakarai“.

Legendinė grupė „Delfinai“, kaip ir Lietuvos radijas gimė birželio 12 dieną, tik 76 metais vėliau. Jau nebeegzistuojančios grupės lyderis Stano atliko gerai žinomą kūrinį „Viskas bus gerai“.

Dar viena legenda – grupė „Naktinės personos“. „Tikiu, kad ne viena šios grupės plakatus kabindavo ant sienos“, – taip E. Daugėlaitė-Kryževičienė pristatė dar vieną legendą – „Naktines personas“.

„Po vieno koncerto bandžiau skaičiuoti autografus, skaičių pamečiau po 200. Per metus turėdavome po 100 koncertų ir taip – 12 metų“, – skaičiavo Aras Vėberis.

Tiesa, po 12 metų grupė nutarė išsiskirti ir į sceną grįžo tik 2014. „Artėjant grupės dvidešimtmečiui nutariau pasiūlyti Alanui vieną koncertą arenoje. Alanas nebūtų Alanas, jo pasiūlymas mane pribloškė“, – grupės grįžimą prisimena A. Vėberis.

Grupės nariai džiaugėsi, kad praėjusiame dešimtmetyje – daug atgimusių atlikėjų, surenkančių pilnas arenas. „Tos grupės ar atlikėjai paliko įspaudą žmonių širdyse. Kai jie grįžta, dargi su naujais kūriniais, žmonės tai prisimena, ir tai, kas iš širdies ir tikra, lieka ir traukia“ , – tikino Alanas Chošnau. Grupė publikai pristatė naują savo kūrinį „Saulės kraujas“.

„90 dainų – 90 legendų“ LRT TELEVIZIJOS eteryje – nuo balandžio 2 d.