Tavo LRT

2016.03.30 18:10

Vienas pirmųjų Lietuvos radijo kūrėjų žingsnių – įsteigti vaikų valandėlę

LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“, LRT.lt2016.03.30 18:10

Prieš 90 metų vienas pirmųjų Lietuvos radijo kūrėjų žingsnių buvo įsteigti vaikų valandėlę. Laidų vaikams sumanytojai sakė, jog svarbu, kad ir vaikas pajustų tą nepaprastą jausmą, kurį patiria suaugęs žmogus, klausydamas radijo.  

LRT KLASIKOS laidos „Ryto allegro“ vedėja Alma Valantinienė radijo studijoje susitinka su buvusiais Vaikų ir jaunimo redakcijos darbuotojais, kurie čia dirbo dar septintajame dešimtmetyje. 

„Kiek prisimenu iš vaikystės, kai tėvai išeidavo iš namų, įsijungdavau radiją. Ten labai dažnai grodavo vaidinimą apie Čipoliną. Man būdavo taip gražu“, – pasakoja aktorė ir režisierė, buvusi radijo darbuotoja Lilija Žadeikytė. Jai antrina ir kolegė Regina Germanavičienė. 

Prisiminimais iš darbo su laidomis vaikams dalinasi ir radijo žurnalistas Kostas Pivorius. Telefonu prie pokalbio prisijungia pedagogas Romas Vaitulionis, anksčiau vedęs laidą „Paštas automatas“. Tai – laida su personažais vaikams, kuriuos vaidindavo aktoriai, klausytojai galėdavo užduoti klausimus. 

Daugiau apie nuo pirmųjų radijo dienų atsiradusias ir kasdien klausytojus džiuginusias radijo laidas įvairaus amžiaus vaikams – laidos „Ryto allegro“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.