Tavo LRT

2021.01.11 17:17

LRT kino gidas: nepamirštama „Sonja. Baltoji gulbė“ ir juodojo humoro penktadienis

LRT.lt2021.01.11 17:17

LRT kino gidas vėl rekomenduoja filmų rinkinį, keliantį nuostabą juostų žanrų įvairove: nuo juodojo humoro komedijų iki kriminalinių dramų. Šią savaitę kviečiame nepraleisti ir tarp kino festivalių sužibėjusių filmų „Sonja. Baltoji gulbė” bei „Ana Karenina”.

Ketvirtadienis, sausio 14 d.

Europos šalių kino forume „Scanorama“ rodyta, Norvegijos kino apdovanojimą pelniusi biografinė drama „Sonja. Baltoji gulbė“ – LRT PLIUS „Elito kine“. Pagrindinė filmo herojė Sonja Henie tris kartus tapo pavienio čiuožimo olimpine čempione, daugybę kartų žibėjo Europos čempionatuose. Jos populiarumui nebuvo ribų: nuo gerbėjų Prahos ir Niujorko gatvėse sportininkę saugodavo pareigūnai.

Istorija ima keistis, kai 1936 metais Sonja nusprendžia užkariauti didžiuosius ekranus ir išvyksta į Holivudą, o jau po metų nusidriekia žiūrovų eilės į jos pirmąjį filmą. Jauną čiuožėją pastebi JAV pramogų verslo atstovas, ieškantis atlikėjų pramoginei programai.

Netrukus Sonja tampa viena turtingiausių epochos moterų, apsupta dėmesio iš prabangos. Vis dėlto čia neišvengiama esminių gyvenimo klausimų ir pasirinkimų, o, laikui bėgant, rampų šviesos, deja, ima blėsti...

Prieš pat juostą, 21.30 val., LRT PLIUS kanalo rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys kompozitorius, dainininkas, Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas.

Penktadienis, sausio 15 d.

Dar vienas rinktinis kino kąsnis – iš Švedijos į LRT PLIUS „Europos kino“ rubriką atkeliaujanti 2019 m. komiška drama „Čia buvo Brita Marija“, pastatyta pagal rašytojo Frederiko Backmano to paties pavadinimo knygą.

Istorija pradeda vystytis po to, kai Brita Marija ryžtasi nutraukti keturis dešimtmečius trukusią santuoką. Po skyrybų moteris apsistoja apgailėtiname užkampyje – mažame Borgo miestelyje. Vos keli jo gyventojai mano, kad gyvenimas baigtas, tačiau, nepaisant to, Borgas tampa vieta, atgaivinančia Britos Marijos tikėjimą ateitimi.

Pamažu moteris aktyviai įsitraukia į vietinių gyventojų kasdienybę, kurioje laukiantis didžiausias iššūkis – netalentingų vietos vaikų futbolo komandos treniravimas. Britos Marijos nuotykius stebėkite 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienio vakarą 22.25 val. per LRT TELEVIZIJĄ tęs juodojo humoro komedija „Stingdantis šaltis“, filmuota Prancūzijoje, Belgijoje ir kaimyninėje Lenkijoje.

Filmas nukelia į Prancūzijos užkampį, kuriame gyventojai netrukus sulauks Kalėdų. Tačiau vietinės ritualinių paslaugų įmonės bosui šventės nerūpi: miestelyje niekas nesiruošia mirti, net įkyri močiutė niekuo nesiskundžia. Tokioje situacijoje padėti gali tik turtingo kliento mirtis. Netrukus įmonės vadovas jos sulaukia, o Žoržas ir Edi turi palydėti palaikus į amžinojo poilsio vietą. Tada ir prasideda košmarai, kurie gali prikelti net mirusįjį.

Šeštadienis, sausio 16 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ per LRT PLIUS laukia susitikimas su vienu populiariausių pasaulyje XX a. vid. serialų seklių – leitenantu Kolambu, šįkart pasirodysiančiu kriminalinėje dramoje „Išpirka už negyvėlį“.

Pavydėdama savo vyrui Pauliui sėkmės, viena geriausių Los Andželo advokačių Lesli Viljams ryžtasi jį nužudyti. Moteris susikuria neįprastą alibi – inscenizuoja vyro pagrobimą, išsiunčia sau laišką su išpirkos reikalavimu ir net surengia melagingą „pagrobto“ vyro skambutį.

Moters kolegos, draugai ir net policininkai patiki begaliniu Lesli sielvartu. Vis dėlto įžvalgus leitenantas Kolambas pastebi klastą našlės elgesyje. Kai iš Europos atvyksta jos podukra ir apkaltina pamotę nužudžius jos tėvą, seklys įtariamai moteriai paspendžia spąstus... Juostą stebėkite 21 val. per LRT PLIUS.

Pagrindinės filmo „Bosė“ herojės Mišel Darnel sukurtai verslo imperijai nėra lygių. Niekas neprilygsta ir jai pačiai – ji nugali visas kliūtis, bet vieną dieną įvyksta katastrofa: moteris apkaltinama finansiniais nusikaltimais, patenka į kalėjimą ir netenka viso turto.

Atlikusi bausmę ji priversta kreiptis pagalbos į buvusią savo darbuotoją Kler. Bendraudama su jos paaugle dukra, netrukus moteris sugalvoja naują verslo planą: mergaičių skaučių kepami sausainukai padės jai sukurti naują klestintį verslą. Amerikiečių komediją žiūrėkite 22.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, sausio 17 d.

Sekmadienio vakarą žiūrovų laukia pagal rusų literatūros klasiko Levo Tolstojaus romaną „Ana Karenina“ britų kūrėjų pastatyta istorinė drama, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Keira Knightley. Iš viso juosta pelnė daugiau kaip 30 kino apdovanojimų ir 50 nominacijų, tarp kurių – „Oskaras“, BAFTA apdovanojimas už kostiumus ir Europos kino akademijos apdovanojimas už geriausią scenografiją.

Tai – tragiška gyvybingos ir gražios Anos Kareninos ir jaunesnio už ją karininko Aleksejaus Vronskio meilės istorija, dėl kurios moteris palieka savo teisėtą vyrą. Aną atstumia aukštuomenė, buvęs vyras draudžia matytis su sūnumi. Ši beprotiška meilė tarp Anos ir Aleksejaus nuo pat pradžių pasmerkta tragedijai. Istoriją žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ, 22.05 val.

Filmas prasidės iškart po antrosios HBO mini serialo „Černobylis“ serijos. Ji per LRT TELEVIZIJĄ bus rodoma nuo 21 val.