Tavo LRT

2021.01.08 15:41

Olimpietis Remigijus Kančys už bėgiko karjerą gali būti dėkingas animaciniam filmui

LRT.lt2021.01.08 15:41

Šeštadienį 8.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ žiūrovų laukia pažintis su LTeam nariu, ilgų nuotolių bėgiku Remigijumi Kančiu. „Gal bėgimas pasirinko mane dėl mano pavardės? Kančys, kančia“, – šypsosis sportininkas laidos vedėjui Vidui Bareikiui.

Profesionalaus ilgų nuotolių bėgiko pirmieji nuotoliai buvo įveikti visai ne stadione. „Kadangi esu kilęs iš kaimo, reikėdavo greitai nubėgti iki autobuso. O grįžus į namus rodydavo mano mėgstamą animacinį filmą „Drakonų kova“. Iki namų – gabalas kelio, o laiko – tik penkios minutės. Reikėdavo kažkaip spėti pažiūrėti. Išlipdavau iš autobuso ir pirmyn – visu greičiu namo“, – prisiminimais dalinsis jis.

Sportu R. Kančys domėjosi nuo pat vaikystės – bėgimas buvo ne pirmoji atrasta aktyvi veikla. „Visada buvau aktyvus vaikas: krepšinis futbolas, gimnastika. Kryptingai bėgioti pradėjau gal tik vienuoliktoje klasėje. Jei nebūčiau bėgikas, neįsivaizduoju... Gal tiesiog būčiau žvejys – sėdžiu ir žvejoju sau“, – dalinsis ilgų nuotolių bėgimo profesionalas.

„Jaučiu, kad dar nesu išnaudojęs viso savo potencialo. Bėgti man patinka – ryte ramiai išbėgu, vakare neramiai parbėgu. Praleidžiu labai daug laiko su savimi, nes bėgu ilgus nuotolius. Dažniausiai klausausi muzikos: nuo popmuzikos iki repo. Kai amžius nebeleis, kai nusibos – sustosiu. Dirbsiu treneriu. Šita veikla man labai patinka. Turiu svajonę, kad vieną dieną mano auklėtinis mane aplenktų“, – pasakos Remigijus.

Paklaustas apie motyvaciją, profesionalas nustebina – į priekį jį veda visai ne konkurencija. „Labiausiai mane motyvuoja pergalės prieš save. Kai pagerinu savo rekordą, padarau tai, kas atrodo neįmanoma, užplūsta neapsakomos emocijos ir pasididžiavimas. Gal kvailai nuskambės, bet autoritetų sporte neturiu. Pats sau keliu didelius tikslus, juos užsirašau, kasdien matau, ir jie mane įkvepia“, – dalinsis LTeam olimpinės komandos narys.

Prisijaukinti aktyvų gyvenimo būdą profesionalas siūlo po truputį. „Mano siūlymas norintiems pradėti sportuoti – pirmiausia susiraskite draugą. Bus smagiau. Ir tikrai nereikia pradėti nuo kilometro. Galite bėgti vieną ratą aplink stadioną, padaryti kelis pratimus, prisipratinti, prisijaukinti bėgimą. O pats ir gyvenime, ir sporte vadovaujuosi tuo, kad skausmas yra tik jausmas“, – įkvėps ilgų nuotolių bėgikas Remigijus Kančys.

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – nauju laiku – šeštadieniais 8.30 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje rodoma laida, skirta sportuojančiam ir aktyviam jaunimui.

Kiekvieną savaitę laidos vedėjas V. Bareikis kartu su profesionaliais treneriais ruošia ypatingus sportiškus namų darbus Lietuvos vaikams, taip pat praleidžia treniruočių dieną su LTeam sportininku. Rubrikoje „Urban360“ vaikai kviečiami susipažinti ekstremaliu sportu.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt