Tavo LRT

2021.01.08 10:14

LRT.lt – tarp trijų skaitomiausių lietuviškų interneto svetainių

LRT.lt2021.01.08 10:14

Internetinių rinkos tyrimų bendrovės „Gemius Baltic“ duomenimis, gruodžio mėnesį LRT.lt portale apsilankė daugiau nei 1,22 mln. realių vartotojų – naujienų portalas įsitvirtino trečioje populiariausių Lietuvos interneto svetainių sąrašo vietoje.

„Visuomeninio transliuotojo naujienų portalui keliamas tikslas – ne tik informuoti auditoriją, bet ir ugdyti jos sąmoningumą, kritišką požiūrį. Malonu, kad LRT dirbančių savo srities profesionalų pastangos buvo įvertintos didėjančios auditorijos. Tai rodo, kad mūsų kuriamas produktas patinka vis didesnei žmonių daliai, kas labai džiugina“, – sako LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.

Gruodžio mėnesį portalo LRT.lt skaitytojai daugiausia domėjosi dėl pandemijos įvestais karantino ribojimais, COVID-19 susirgimų statistika ir analize, pagalbos verslui ir gyventojams priemonėmis. Taip pat didelio dėmesio sulaukė interviu su žinomais kultūros ir pramogų pasaulio atstovais, naujienos apie nuo Naujųjų laukiančius pokyčius.

„Džiaugiamės, kad mūsų portalą atranda vis daugiau skaitytojų. Tai dar kartą paliudija, kad einame teisingu keliu, skleisdami patikrintą ir operatyvią informaciją, pateikdami įvairias nuomones, analizuodami visuomenėje vykstančius reiškinius, kuriems ilgą laiką nebuvo skiriama pakankamai dėmesio“, – sako LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Jo teigimu, skaitytojai itin vertina galimybę skaityti straipsnius ar naršyti LRT.lt mediatekoje be anoniminių komentarų. Taip pat dažniausiai sulaukiama skaitytojų padėkų, kad pateikiama informacija nedramatizuojama, daug dėmesio skiriama švietimo, sveikatos, socialiniams reikalams bei kultūrai.

Taip pat LRT.lt siekia kuo daugiau transliuoti tiesiogiai iš įvykio vietos: spaudos konferencijos, specialios transliacijos ir kiti svarbūs įvykiai.

Šuo metu LRT savo kanaluose naudoja, adaptuoja turinį, kurį gauna bendradarbiaudama su tokiomis žinomomis žiniasklaidos priemonėmis kaip, pvz., „Reuters“, AFP, AP, DPA, „Deutsche Welle“, Laisvosios Europos radijas, kt.

Rudenį portale pradėta publikuoti vieno didžiausių Lenkijos dienraščių „Gazeta Wyborcza“ žurnalistų parengta medžiaga. O metų pabaigoje BBC žiniasklaidos partneriu Lietuvoje pasirinkus visuomeninį transliuotoją LRT, portale galima skaityti BBC tarnybos žurnalistų parengtas aktualiausias naujienas rusų kalba.

Pasak M. Jackevičiaus, vis labiau populiarėja rubrika pasauliui anglų kalba LRT English bei rusakalbiams skirta LRT Novosti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt