Tavo LRT

2016.03.17 17:45

Devyni radijo dešimtmečiai. Į prestižinį darbą radijuje – tik po kruopštaus patikrinimo

Nors diktoriai Lietuvos radijuje ilgus metus buvo laikomi žvaigždėmis ir vieninteliai turėjo teisę kalbėti tiesioginiame eteryje, prie žurnalistų parašyto teksto jie neturėjo teisės pridėti nei žodžio, o prieš pradedant dirbti, jų praeitis buvo kruopščiai tikrinama. Taip pasakoja ilgametė Lietuvos radijo diktorė Irena Giedrytė.   

Lietuvos radijo istorija skaičiuoja jau devyniasdešimtus metus. Vos šešeriais metais vėliau, nei pirmoji radijo stotis Pitsburge, Lietuva pradėjo viešąsias radijo transliacijas. 

Kaune prancūzų pastatyta radijo stotis turėjo didžiausią, net pusantro šimto metrų anteną. Vos po metų Kauno radiofonas turėjo ir savo visuomeninę tarybą. Taip radijas tapo visuomeniniu transliuotoju, kurio tradicijas šiandien garbingai tęsia trys nacionalinio radijo programos: LRT KLASIKA, LRT RADIJAS ir LRT Opus. 

Visko būta LRT radijo istorijoje: ir niūrus politinės ideologijos ir cenzūros slegiamas sovietinis laikotarpis, radijo aukso amžus per mūsų nepriklausomybės kovas, ir nelengva šiandiena, kovojant dėl klausytojų dėmėsio. 

Lietuvos radijuje ilgus metus žvaigždėmis laikyti darbuotojai – radijo diktoriai. I. Giedrytė Lietuvos radijuje pradėjo dirbti 1963 metais, baigusi aktoriaus meistriškumo studijas, ir net 16 metų eteryje tiesiogiai skaitė žinias, svarbius pranešimus, laidų tekstus.

„Diktoriai iš tikrųjų buvo labai vertinami, nes tam, kad taptum diktoriumi, reikėjo praeiti rimtą konkursą“, – pasakoja moteris ir prisimena, kad šį darbą atlikti galėjo tik nepriekaištingos reputacijos žmogus, o tai buvo kruopščiai tikrinama. 

Žurnalistė Jolanta Kryževičienė su diktore I. Giedryte kalbasi senojoje radijo įrašų studijoje. Daugiau – vaizdo reportaže.