Tavo LRT

2016.03.10 17:01

„Kelias į Laisvę“ – paroda, kuriai nuotraukos atrinktos iš 15 tūkst. kadrų

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.03.10 17:01

Nepriklaudomybės atkūrimo dienos proga LRT galerijoje atidaryta Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus fotografijų paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“. Kaip tikina patys autoriai, nuotraukose jie stengėsi užfiksuoti visus unikaliausius momentus, nepraleisdami nei vieno svarbesnio įvykio.

„Fiksavome visus įvykius nuo pirmųjų mitingų iki rugpjūčio pučo. O įdomiausių ar ryškiausių įvykių net negalėtume išskirti – įdomi ir kupina veiksmo buvo kiekviena diena. Kai kuriuos įvykius – pvz., Sausio 13-ąją, susitikimus su kariais fiksuoti nebuvo labai malonu ir jauku. Iki tol nuotaikos buvo kitokios – vyko Dainuojanti revoliucija, buvo juntamas pakilimas, o 1991-ųjų sausį nuotaikos labai pasikeitė“, – prisimena fotografai.

Parodos kuratoriai – Jonas Staselis ir Algimantas Aleksandravičius – keturias dienas praleido fotografų studijoje vartydami archyvą ir atrinkinėdami nuotraukas.

„Tad jų indėlis, ko gero, juntamas parodos lankytojui. Mes, dalyvaudami įvykiuose, fiksavome savo asmeninį patyrimą. O kai kadrus parodai atrenka kiti žmonės, jais pasakojama kiek kitokia istorija“, – tikina Z. Nekrošius ir V. Usinavičius.

Fotomenininkai tikina, kad parodai iš 15 000 kadrų atrinkta apie 70 nuotraukų. Ši paroda buvo eksponuojama ne tik Lietuvoje – ją galėjo matyti ir trijų Latvijos miestų gyventojai, taip pat nuotraukos buvo nugabentos į Minską ir Lisaboną.

Paroda LRT galerijoje bus eksponuojama iki kovo 25 d.