Tavo LRT

2016.03.10 12:07

Speciali šventinė LRT programa Kovo 11-ajai

LRT.lt2016.03.10 12:07

Kovo 11-ajai, Nepriklausomybės atkūrimo dienai, LRT TELEVIZIJA parengė specialią šventinę programą, kurioje – keturios filmų premjeros ir iškilminga transliacija iš Valdovų rūmų.  

Penktadienį kviečiame žiūrėti ir klausyti:

10:00 Iškilmingas Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Lietuvos Respublikos Seime, Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija.

12:00 Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje ir Lietuvos kariuomenės garbės kuopos ir orkestro žygiavimas Gedimino prospektu. Tiesioginė transliacija.

13:00 Šv. Mišios,  skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus arkikatedros. HD.

16:20 Premjera. Režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“. Vaidina Andrius Bialobžeskis, Elžbieta Latėnaitė, Margarita Broich, Jurgita Jurkutė, Giedrius Arbačiauskas. 2010 m.

1961 -ieji. Tėvas ir dukra, likimo išskirti per antrą pasaulinį karą, bando susitikti Berlyne. Tėvas iš Tarybų Lietuvos, dukra JAV emigrantė. Nors Sovietų Sąjungoje atšilimas, o Berlyne dar nepastatyta siena, bet šaltasis karas artėja prie savo apogėjaus, ir palankios geografinės bei politinės susitikimo aplinkybės pasirodo besančios apgaulingos. Atvykusį į Berlyną tėvą imasi globoti užsimaskavę KGB darbuotojai. Jie bando įvilioti dukrą į Rytus, tačiau paveikta nepasitikėjimu persmelktos miesto atmosferos, ji bijo peržengti Vakarų Berlyno ribą. Gelbėdami vienas kitą nuo galimų pinklių, tėvas ir dukra pasiruošę atsižadėti taip trokštamo susitikimo...

19:30 „Aktas. Istorinės tapatybės beieškant“. Teatralizuotas istorinės atminties išsaugojimo mados renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Transliacija iš Valdovų rūmų.

„Aktas – tai moderni emocijų kelionė laiku, - būsimąjį mados ir vaizdo reginį „Aktas. Istorinės tapatybės beieškant“ apibrėžia J.Talaikytė . – Kelionė per gyvenimą, kupiną meilės, aistros, baimių, negandų, išdavysčių, dvejonių , laukimo, pilkos kasdienybės, gerumo, kūrybos, tikėjimo, vilties… Tai tam tikras emocinis apsinuoginimas Aktas“.

22:40 Premjera. „Misija Sibiras'15: keturiolika nežinomybės dienų, arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“. Dokumentinis filmas. Rež. J. Ciurupa. 2016 m.

Juostoje įamžinta praėjusią vasarą įvykusi jaunimo ekspedicija į Sibirą. Nuo projekto „Misija: Sibiras”  pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė keturiolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daungiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten vis dar gyvenančiais lietuviais.

23:35 Premjera. „Naujasis pasaulis (Un mondo nuovo / A New World)“. Drama. Italija. 2014 m. N-7. Rež. Alberto Negrin. HD.

1941 metais, kai naciai vieną po kitos užkariauja Europos šalis, mažoje atokioje Viduržiemio jūros Ventotenės saloje nuo fašistinio režimo persekiojimų pasislėpusi nedidelė grupelė jaunų žmonių slapta rašo utopinę knygą, kuri gali tapti suvienytos Europos ateitimi. Ventotenės manifestu pavadinta knyga kalba apie taiką, vienybę ir demokratiją. Kartu tai pasakojimas apie intelektualiai ir dvasiškai stiprių žmonių draugystę, kurią stiprina sunkus pasirinkimas, rizika, drąsūs poelgiai, tolerancija ir sugebėjimas svajoti kuriant savo šalies ateities viziją.

Ketvirtadienį, Nepriklausomybės dienos išvakaręse, 21.15 val. per LRT TELEVIZIJĄ kviečiame žiūrėti  naują, ką tik sukurtą dokumentinį filmą „Trečiasis pasaulinis karas: žvilgsnis iš vadavietės (World War Three: Inside the War Room)“. Publicistinis dokumentinis filmas. Didžioji Britanija. 2016 m. Rež. Gabriel Range. HD.

Šis BBC filmas pasakoja apie tai, kaip Didžioji Britanija galėtų reaguoti į atominio karo pavojų Rusijos konflikto su Baltijos šalimis atveju. Filme nagrinėjami scenarijai, kaip Jungtinėje Karalystėje sprendimus priimantys veikėjai galėtų reaguoti į Kremliaus kurstomą sukilimą Latvijos rytuose.

Daugpilyje rusakalbiai sukėlė riaušes, užėmė vietos administracijos pastatus ir paskelbė Latgalos nepriklausomybę nuo Rygos. Latvijai su sąjungininkais pamėginus atsiimti prarastą teritoriją, Rusija branduoline raketa susprogdina britų karo laivą ir įspėja: kitas taikinys – Londonas. Šis turi nuspręsti – atsakyti Rusijai branduoline ataka ir pradėti Trečiąjį pasaulinį karą ar nusileisti. Londone pasitarti susirenka grupė žinomų politikų, diplomatų ir karo strategų, kuriems pirmininkauja buvęs britų diplomatas seras Kristoferis Majeris.

Specialus filmo pristatymas – ketvirtadienį 21 val.Edmundo Jakilaičio laidoje „Dėmesio centre“ 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.