Naujienų srautas

Tavo LRT2016.03.16 16:29

Devyni radijo dešimtmečiai: tokių reportažų dabar nė nesapnuoja

Reportažai iš dviračių lenktynių, šaudymo, jojimo, irklavimo, bokso ar motobolo varžybų, nekalbant jau apie krepšinį, futbolą ar rankinį. Sąšaukos iš kelių sporto arenų, kur vienu metu vyksta kelerios rungtynės, ir net rytinės mankštos – visą tai LRT RADIJO klausytojai girdėdavo dar prieš kelis dešimtmečius.   

„Darydavome reportažus, kokių dabar niekas turbūt nesapnuoja“, – sako buvęs Lietuvos radijo ir televizijos Sporto redakcijos vadovas Virgilijus Mundrys. 

Sąšauka – radijo žanras, kai vienu metu skirtinguose miestuose ar arenose vyksta kelios rungtynės, kiekvienose jų dirba po sporto žurnalistą, kurie vienas po kito pajungiami į eterį, trumpai papasakoja, kas pasikeitė, koks rezultatas, o tada sąšaukos vedėjas perduoda žodį kitam. Sąšaukos buvo rengiamos ir Lietuvos radijo eteryje.

Sporto ir kūno kultūros radijuje buvo nuo pat pradžios. Kaip knygoje apie radiją tarpukariu rašo Stasys Štikelis, 1928 metais įvairioms sporto organizacijoms buvo pasiųstas laiškas su prašymu kiekvieną ketvirtadienį ne vėliau 6 val. vakaro siųsti radiofonui sporto naujienas. Netrukus jos atsirado kiekvienoje žinių laidoje, vėliau joms skirta ir atskira 5 minučių pozicija. 

Kada radijas pradėjo transliuoti iš sporto varžybų ir kodėl transliacijų bei reportažų eteryje dabar taip sumažėjo? Kaip per devynis dešimtmečius keitėsi technologijos, sporto varžybų reikšmė ir žurnalistų iššūkiai? Ir kodėl, kaip sako Tautvydas Meškonis, radijo rezervas yra neišnaudotas?

Plačiau – audio reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą