Tavo LRT

2020.12.08 11:20

LRT kino gide – sukrečianti „Nematoma“ ir tiesioginė Europos kino apdovanojimų ceremonija

LRT.lt2020.12.08 11:20

Šeštadienį laukia didžiulė kino mėgėjų šventė – tiesioginė Europos kino apdovanojimų ceremonija iš Berlyno, tapsianti svarbiausiu LRT kinomanų reginiu. Tarp kitų šios savaitės kino akcentų – ir jaudinanti „Elito kino“ drama, Robino Hudo nuotykių priešistorė bei neišdildomą įspūdį paliksianti naujausia I. Jonyno juosta.

Ketvirtadienis, gruodžio 10 d.

Šią savaitę „Elito kine“ – juosta „Hana“. Po vyro įkalinimo Hana lieka viena galynėtis su šio įvykio padariniais. Dėl sutuoktinio nuodėmių nuo jos nusisuka visi artimieji, o sūnus neleidžia matytis su anūku.

Tyrinėjant sueižėjusią moters tapatybę, filme nagrinėjamas šių dienų žmonių susvetimėjimas, negebėjimas užmegzti ryšio. Lėtas moters kelias į vienatvę parodomas beveik be žodžių. Žiūrovai išvys išraiškingus kadrus, kuriuose gestais ir mimika perteikiama Hanos neviltis. Kasdienėse situacijose ir mažose dramose atskleidžiamos ribos, dalijančios individualią tapatybę, asmeninius santykius ir visuomenės spaudimą.

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ juostą pristatys žurnalistė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė. Filmą įsijungti kviečiame 21.30 val. per LRT PLIUS.

Penktadienis, gruodžio 11 d.

„Europos kino“ rubrikoje 21.30 val. per LRT PLIUS žiūrovai išvys trečiąją, paskutinę, vokiečių draminio mini serialo „Laisvės kaina“ dalį. Joje – Vokietija po Berlyno sienos griūties, jos sukeltos sumaišties fone. Sudėtingi kaitos ir pasirinkimo procesai vyksta ne tik valstybės mastu: tuo pat metu sprendžiasi trijų seserų likimai, kurių kiekviena pasirinks kitokį, savitą kelią.

Tai – ne dar vienas pasakojimas apie Robino Hudo žygius Šervudo girioje. Juostoje „Robinas Hudas“ pasakojama, kaip Robinas iš eilinio žmogaus tapo legenda, gyvuojančia jau daugiau nei 500 metų.

Karaliaus Ričardo Liūtaširdžio armijoje tarnaujantis lankininkas Robinas negali susitaikyti su žmones engiančiais įstatymais, kraugeriais didikais ir neteisybe, kurią mato aplink. Supratęs, kad kas nors pagaliau turi imtis veiksmų, Robinas ima burti jo idėjas palaikančius žmones ir kartu siekti teisybės bei laisvės visiems Anglijos žmonėms.

Legendos apie Robiną Hudą priešistorę žiūrėkite 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, gruodžio 12 d.

Šį savaitgalį LRT PLIUS žiūrovams dovanojame ne dar vieną legendinę kino juostą, o jų apdovanojimus – nuo 21 val. stebėkite tiesioginę „Europos kino apdovanojimų 2020“ ceremoniją iš Berlyno. Kartu su visu pasauliu sužinosime, kam atiteks prestižiniai Europos kino akademijos apdovanojimai.

Komedijos žanro mėgėjų 23.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ laukia gero humoro dozė su „Pono Byno atostogomis“. Ponas Bynas keliauja ilsėtis į Kanus, tačiau dar kelionės pradžioje jis netyčia išskiria berniuką su tėvu – atostogauti nusiteikęs ponas Bynas bus priverstas padėti jiems susitikti. Keliaudamas vaizdo dienoraštyje jis fiksuoja savo nuotykius. Kelionės finišą ponas Bynas pasiekia per Kanų kino festivalį.

Sekmadienis, gruodžio 13 d.

Tęsiantis lietuviško kino vakarams, šią savaitę per LRT TELEVIZIJĄ bus rodomas Igno Jonyno vaidybinis filmas „Nematoma“ – kriminalinė drama apie šokėją, kuris bėga nuo savo praeities, nusikaltimo ir, siekdamas patekti į TV šokių projektą, yra priverstas apsimesti tuo, kuo nesąs. Ši juosta San Sebastiano filmų festivalyje pelnė vieną apdovanojimą ir nominaciją. Kino filmą „Nematoma“ įsijungti rekomenduoja Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt