Tavo LRT

2016.03.01 11:30

Premjeras su R. Paksu aptarė „tvarkiečių“ likimą koalicijoje

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.03.01 11:30

Pirmadienį, susitikus su partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku europarlamentaru Rolandu Paksu, tikrai nebuvo kalbėta apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomą tyrimą, LRT RADIJUI tvirtina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Anot jo, pagrindinė pokalbio tema buvo tolesnis koalicijos darbas ir „tvarkiečių“ likimas koalicijoje.

„Pirmas užduotas klausimas – ar toliau koalicija dirbs kartu iš visų trijų politinių partijų. Juos buvo pasiekusi informacija (klaidinga, noriu pabrėžti), kad esą iš koalicijos bus pašalinta „Tvarka ir teisingumas“. Tai buvo viena pagrindinių susitikimo temų“, – sako premjeras.

A. Butkevičiaus teigimu, po to politikai kalbėjo apie tai, jog R. Paksas ruošiasi surengti spaudos konferenciją. Ministras pirmininkas priduria – R. Paksas paminėjo, kad, jo manymu, yra rengiamas politinis šou.

„Jis paminėjo, kad yra nekaltas, bet tai jau ne man spręsti. Viena pagrindinių pokalbio temų – kaip mes šiais metais toliau dirbsime Seime ir vyriausybėje“, – LRT RADIJUI sako vyriausybės vadovas.

Jis pabrėžia negalės komentuoti tyrimo ir priduria manąs, kad teisėsaugos institucijos principingai atliks šį tyrimą. „Manau,  tikrai žinosime visus atsakymus, nes jis [R. Paksas – LRT.lt] man pirmadienį sakė, kad tikrai nemato jokių nusižengimų ar padarytų kažkokių kitų teisės aktų pažeidimų. Jis nėra nei vyriausybės, nei Seimo narys. Manau, kad šitą klausimą reikėtų visiškai atskirti. Mūsų, kaip politikų, pagrindinis tikslas – netrukdyti teisėsaugos institucijoms šį tyrimą atlikti“, – įsitikinęs A. Butkevičius.

Premjero nuomone, būtų labai gerai, kad tyrimas būtų atliktas kuo greičiau. „Būtų labai gerai, kad tas tyrimas būtų atliktas kuo greičiau, nes puikiai suprantame, kad yra rinkimų metai, kad būtų kuo mažiau politinėje aplinkoje eskalavimų įvairiomis temomis. Kol kas mes, kaip koalicija, esame pasiruošę toliau dirbti kartu“, – teigia A. Butkevičius.

LRT.lt primena, kad valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas R. Paksas pirmadienį buvo apklaustas specialiuoju liudytoju STT atliekamame naujame tyrime dėl prekybos poveikiu. Šiame tyrime taip pat figūruoja ir dienraščio „Lietuvos rytas“ vienas akcininkų Gedvydas Vainauskas, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.